Nová krizová opatření proti koronoviru

Ilustrační obrázek

Publikováno 13.10.2020 11:07

Autor: správa webu

Kategorie:

Vláda od středy zpřísní preventivní opatření

ROUŠKY

Povinnost nosit ochranné postředky dýchacích cest na i na zastávkách, nástupištích a v čekárnách hromadné dopravy.

SHROMAŽĎOVÁNÍ

Od 14. října nebude možné na jednom místě, ať už venku či uvnitř, organizovaně či nikoli, až na přesně specifikované výjimky se shromáždit v počtu více než šest osob. Do restaurací, barů a podobných stravovacích zařízení nebudou smět chodit zákazníci, bude možné je obsloužit pouze přes výdejní okénko, ale jen do 20. hodiny. Výjimku budou mít pouze hotelové restaurace pro hotelové hosty a svatební a smuteční hostiny. Zavřít musí všechny hudební, taneční, herní a další společenské kluby a diskotéky. Na veřejnosti bude zcela zakázáno konzumovat alkoholické nápoje.

ŠKOLSKÁ ZAŘÍZENÍ

Po razantním omezení teoretické výuky na vysokých a středních školách budou od 14. října zcela uzavřeny i školy základní, družiny a školské kluby. Vysokoškolské koleje, domovy mládeže a internáty budou mít zákaz ubytovávat studenty a žáky s výjimkou těch, kterým vláda uložila pracovní povinnost. 

ZAJIŠTĚNÍ PÉČE O DĚTI 3 - 10 LET

Dětem ve věku 3-10 let zaměstnanců bezpečnostních sborů, ozbrojených sil a dalších složek integrovaného záchranného systému, hygienických stanic a také poskytovatelů zdravotních a sociálních služeb, bude zajištěna péče, aby nebyl ohrožen chod kritické infrastruktury a zdravotnických a sociálních zařízení.

Více inforamcí se dočtete zde.