Hledáme dobrovolníky - chybí pracovníci sociální péče

Ilustrační obrázek

Publikováno 2.11.2020 07:02

Autor: správa webu

Kategorie: Informace MěÚ

Výzva k vytvoření databáze dobrovolníků


Oslovujeme Vás s žádostí o spolupráci při přípravě na zhoršující se epidemiologickou situaci a její dopady na zařízení sociálních služeb v podobě náhlého nedostatku personálu.

Již v minulosti se ukázala jako přínosná spolupráce se studenty oboru sociální práce a pečovatelské činnosti, kteří se zapojili v době nouzového stavu do činností zařízení sociálních služeb, nebo dalšími brigádníky a dobrovolníky (dále jen možný pomáhající).

Rádi bychom sestavili databázi těchto možných pomáhajících, které bychom mohli s jejich souhlasem oslovit v případě akutního nedostatku personálu u některého z poskytovatelů sociálních služeb ve Středočeském kraji a reagovat tak pružně na vzniklé situace.

Nejde v tuto chvíli o závazek možného pomáhajícího, ten bude záviset na dalším jednání a aktuální situaci, cílem je vytvořit seznam, který budeme v případě potřeby využívat a možné pomáhající koordinovat a s poskytovateli propojovat.

Jedná se nám v tomto případě především o pomáhající s místem pobytu ve Středočeském kraji.

V tuto chvíli bychom Vás chtěli požádat o zprostředkování kontaktů možným pomáhajícím, kteří by se zapsali do této databáze.

Registrace do databáze se provádí zde:
V případě dotazů se prosím obracejte: 

  • Bc. Nelu Schülerovou, schulerova@kr-s.cz, tel.: 257 280 866 (telefon může být přesměrován a spojení může trvat déle) nebo
  • Bc. Ondřeje Vondrušku, vondruska@kr-s.cz, tel.: 257 280 675, mobil: 606 739 357.


Děkujeme za vstřícnost a ochotu ke spolupráce.

Tuto aktivitu organizuje Městský úřad Černošice - Odbor sociálních věcí, zdravotnictví a školství.

Další aktuality v kategorii Informace MěÚ: