Policie vyzývá řidiče, aby neparkovali na Chýnovské

Ilustrační obrázek

Publikováno 1.12.2020 16:21

Autor: správa webu

Kategorie: Důležité informace

Obvodní oddělení Policie ČR se opakovaně zabývá nesprávným parkováním na ulici Chýnovská, především v místech vstupu do Mateřské školy a před Zásilkovnou.

V této ulici často dochází ke stání vozidel, což je zcela v rozporu se zákonem č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích (dále jen zákon).

Policejní orgán zdejšího oddělení PČR Libčice nad Vltavou nejen v souvislosti s problematikou neoprávněného stání a zastavení přijímá v rámci svěřeného území, které čítá 19 obcí, mnohé stížnosti občanů, které musí následně podle zákona řešit.

Proto apelujeme na rodiče, kteří ráno doprovází děti do školky, aby využívali parkoviště zbudované právě pro tyto účely, a to za objektem místního oddělení PČR Libčice nad Vltavou v ul. Hřbitovní.

Bohužel je toto parkoviště téměř nevyužívané. Z tohoto parkoviště je přímý přístup do Mateřské školky z její zadní strany, přičemž přístup a vzdálenost se  příliš od vstupu z ul. Chýnovské neliší.

Rovněž parkoviště bez problému pojme více vozidel, pohyb na něm je bezpečnější a řidiči vozidel tím, že zde budou svá vozidla parkovat, nebudou porušovat zákon.

Připomínáme možnost parkování za objektem školky především z důvodu přecházení porušování zákona, které je zdejší policejní orgán povinen řešit.

Děkujeme, že to respektujete!

 

Další aktuality v kategorii Důležité informace: