Anketa - nový web města

Ilustrační obrázek

Publikováno 4.1.2021 15:30

Autor: správa webu

Kategorie: Důležité informace

Rodí se nový městský web

Rozvoj města se neomezuje pouze na hmotné investice. Mezi pozitivní změny patří i zlepšování kvality komunikace mezi občany a vedením města. Zajištění dobré dostupnosti informací je důležité.

Web města, tak jak ho známe, má za sebou odslouženou pětiletku. A tak loni na jaře padlo rozhodnutí, že započne příprava nového webu. Proběhl průzkum trhu s cílem ověřit finanční náročnost projektu. Byly osloveni zpracovatelé, kteří nabízí tzv. krabicové i individuální řešení. Oba přístupy mají své výhody i nevýhody, každopádně krabicové řešení je levnější a nakonec vyhrálo. Následovala etapa vyjasnění jak strukturovat stránky, rozhodnout, které informace zachovat, doplnit, vypustit. Do září se v komisi pro média živě diskutovalo. 

Nové stránky budou mít nejen novou podobu, budou i jinak strukturované. Informace budou seskupené do dvou kategorií. První skupinu tvoří informace o městě a najdete zde vše, co se týká úřadu, vztahu města a občana, veškeré dokumenty státní správy i samosprávy. Druhá kategorie má širší záběr a poskytuje komplexní informace o životě v Libčicích, tedy kultuře, sportu, dopravě atd. Toto uspořádání má návštěvníka stránek snadněji navést. Na hlavní stránce se obě základní kategorie prolínají a homepage tak představuje křižovatku, která vás navede podle toho, co hledáte.

Nyní nás čeká velký díl práce v podobě přípravy obsahu. A zde potřebujeme pomoc spoluobčanů. Vytvořili jsme anketu, která nám pomůže zodpovědět klíčové otázky.

Anketu můžete vyplnit do konce ledna a odkaz na formulář najdete zde

Děkujeme za vaše zapojení.