Pozvánka na besedu s architekty 9.6. na plovárně

Ilustrační obrázek

Publikováno 27.5.2021 18:02

Autor: správa webu

Kategorie: Informace MěÚ

Tvůrci vítězného návrhu EHL & KOUMAR ARCHITEKTI popisují nový městský prostor takto:

Náměstí definuje dvojice vzájemně komunikujících veřejných budov vyrůstající ze společné podnože. Radnice a městský dům vytvářejí pomyslný trojúhelník s blízkým kostelem a navazují na okolní zástavbu. Své společenské postavení dávají najevo osobitou formou, vstupují na náměstí jako diamanty se zalomenými hranami fasád a střech. Celá plocha náměstí je sjednocena kamenným zadlážděním. 

Pokud vás návrh zajímá detailněji, přijďte 9. června na libčickou plovárnu. Poznáte autory návrhu, vyslechněte si jejich prezentaci a můžete se jich ptát. Rádi vám odpovědí. Záleží jim na tom, aby nové náměstí dobře fungovalo.

Setkáme se ve středu 9. června v 18 hodin na plovárně.

RADNICE

Rádi bychom dali náměstí pevnou formu, a proto protahujeme hmotu radnice tak, aby její fasáda pohledově uzavírala náměstí směrem od kostela. Zároveň zachováváme nárožní vstup. V interiéru radnice navrhujeme důstojnou reprezentativní halu, která se otevírá směrem do schodiště a zlepšuje orientaci v domě.

 

MĚSTSKÝ DŮM 

Městský dům velkoryse otevíráme do prostoru náměstí prosklenou kavárnou s posezením ve stínu pod stromy. Kavárna navazuje na vstupní halu a rozšiřuje tak prostor pro společenské akce. Knihovna v přízemí může zároveň plnit funkci infocentra. Prostorný sál umisťujeme do druhého podlaží s výhledem na náměstí.

NÁMĚSTÍ 

Záměrem je zvýšit atraktivitu veřejného prostranství ve prospěch pěšího provozu a redukci ploch pro automobilovou dopravu. Je preferován dopravně významnější směr z Chýnovské do Letecké ulice kvůli vedení těžké nákladové dopravy pro potřeby provozu šroubárny. Úprava situačního a výškového uspořádání křižovatky umožňuje rozšíření chodníků a vytvoření aleje, kde vzniká příjemný prostor pro setkávání obyvatel města. Počet parkovacích míst se prakticky nemění, upravuje se umístění autobusové zastávky.

Městský dům i radnice jsou ve vzájemném dialogu, vymezují plochu náměstí a výškově navazují na okolní zástavbu tak, aby se prostor náměstí sjednotil a působil přirozeně. Městský dům přenechává dominantu kostelu, který se do náměstí pohledově zapojuje. 

Další aktuality v kategorii Informace MěÚ: