Rozvolňování protiepidemických opatření

Ilustrační obrázek

Publikováno 31.5.2021 06:17

Autor: správa webu

Kategorie: Důležité informace

Dnes se otevřou vnitřní prostory restaurací, barů, heren a kasin, bazénů a saun. Vstup bude podmíněný negativním testem, dokončeným očkováním nebo dokladem o prodělaném onemocnění covid-19 v posledních 180 dnech.

Zatímco do většiny provozů bude vstup kromě dokončeného očkování a dokladu o prodělané nemoci podmíněný antigenním nebo PCR testem z oficiálního odběrového místa, do restaurací bude možné vstoupit také na základě samotestu. V restauracích poté budou moci u jednoho stolu sedět maximálně čtyři lidé a bude nutné dodržet rozestupy 1,5 m.

V restauracích a dalších zařízeních stravovacích služeb nebude možný tanec a produkce živé hudby. V bazénech a koupalištích bude platit limit jednoho člověka na 15 m2. V saunách, wellness a solných jeskyních pak bude moci být kapacita naplněna na maximálních 30 %.

Bude umožněna činnost pěveckých sborů při dodržení podmínek, že ve skupině bude nejvýše 30 osob, mezi osobami budou dodržovány rozestupy minimálně 2 metry a s výjimkou samotného zpěvu budou mít všechny přítomné osoby respirátor. 

zdroj: MPSV

 


 

Související dokumenty

Dokument Velikost Datum vložení
Dokument typu jpg Změny maloobchod 1041 kB 31.5. 2021
Dokument typu jpg kde potřebuji potvrzení 490 kB 31.5. 2021