Tovární komíny s vodojemy

Ilustrační obrázek

Publikováno 6.9.2015 19:59

Autor: Hannah Bartíková

Kategorie: Kultura

Související fotogalerie: zde

V sobotu 5. 9. 2015 byla v pivovaru v Lobči slavnostní vernisáží zahájena zcela netradiční výstava továrních komínů s vodojemy, kterých z původních více než šedesáti postavených na našem území zůstává do dnešních dnů zachováno pouze jedenadvacet. Každému z nich je na výstavě věnováno velkoplošné plátno s barevnými fotografiemi a popisem. Je potěšující vědět, že i libčický „bambulák“, jak se lidově komínům s vodojemy přezdívá, tam má právem své místo.
Výstava je součástí projektu, jehož hlavním cílem je vytvořit výsledky pro ochranu, identifikaci a prezentaci jedněch z nejohroženějších a přitom velmi vzácných a jedinečných památek industriálního dědictví.
Výstavu pořádají: Stavební fakulta ČVUT Praha, Výzkumný ústav vodohospodářský T.G. Masaryka v.v.i. ve spolupráci s Fabriky.cz, Společenstvím vodárenských věží a koda.kominari.cz.
Výstava trvá do 8. listopadu 2015 a koná se v originálně rekonstruovaném prostoru parostrojního pivovaru v Lobči u Mšena, který je technickou památkou a svědkem pětisetleté tradice vaření piva na Kokořínsku. I z toho důvodu stojí za to se do Lobče podívat.

Související fotografie najdete zde.

Další aktuality v kategorii Kultura: