Libčická Hašlerka

Ilustrační obrázek

Publikováno 21.9.2015 20:01

Autor: Hannah Bartíková

Kategorie: Kultura

Související fotogalerie: zde

20. září 2015 se konala, tentokrát pod kaštany u sokolovny, v pořadí již 2. libčická Hašlerka doslova pod taktovkou Libčického občanského spolku v čele, u nás ne neznámým muzikantem, Lubošem Harazinem.
Uchu lahodící muzika dechového orchestru Kralupanka byla o to překvapivější, když její kapelník L. Harazin prozradil, že je sestavený povětšinou ze žáků kralupské ZUŠky a že spolu hrají teprve druhý rok. Na jevišti ji vzápětí vystřídala venkovská kapela Třehusk z kraje kolem dolní Berounky, která pobavila nejen hravými staropražskými a lidovými písničkami, ale i vtipnými kostýmy, rekvizitami a mluveným slovem.
V Libčicích už poměrně známý KralupSwing přidal několik písní v tanečním rytmu, ale to už se v pomyslném zákulisí připravovala Scandula ve slušivých dobových kostýmech, kterými dokonale vizuálně doladila sérii nejznámějších hašlerovek.
Na závěr vystoupil průvodce celého festivalu Ivo Zelenka, který se svou kapelou Fiakr předvedl divákům parádní ukázku staropražské muziky.
Kdo ví, co by takovému festivalu řekl sám Karel Hašler, jehož jméno je neodmyslitelně spjato s naším městem. Je docela možné, že by se ve své vile v ulici, která nese jeho jméno, oblékl do svátečního a s chutí si některou ze svých písní s námi zazpíval. Jistě by nepohrdl skvělým občerstvením, o které se postarala Restaurace Na žíněnce a dámy z LOSu, které napekly zcela nedietní, ale zato dobré sladkosti ke kafíčku, kde nechyběly perníčky ve tvaru losů a losátek včetně nepostradatelných hašlerek.

Obdiv a dík všem organizátorům, muzikantům i zpěvákům.

Související fotografie najdete zde.

Další aktuality v kategorii Kultura: