125 let SDH Libčice

Ilustrační obrázek

Publikováno 22.9.2015 20:53

Autor: Hannah Bartíková

Kategorie: Kultura

Související fotogalerie: zde

19. září 2015 zahoukaly sirény a městem projela tři hasičská auta, z nichž největší pozornost asi vzbudila historická, vojensky zelená Erena, neboli RN (rychlé nákladní), které v letech 1933 – 1953 vyráběla „pragovka“ a na oslavy 125. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů Libčice s ní přijeli kolegové z Nelahozevsi.
Od městského úřadu vyrazil průvod v čele s dechovou kapelou z Kralup, zdravotníky, hasiči ve slušivých uniformách a spoustou libčických občanů a hostů z Turska, kteří si tu atraktivní chvíli nenechali ujít. Cílem byla náplavka, kde na všechny čekal pestrý program: hasicí technika, historická i moderních vozidla včetně vyprošťovacího kontejneru, který nám přijeli předvést hasiči z Kladna. Zajímavá byla komentovaná ukázka dopravní nehody a záchranných prací všech složek systému.
Pro děti skákací hrad a aqua sorbing, občerstvení a skvělá kapela s neobvyklým názvem „Voběšená blondýna“ už jen dokreslila slavnostní atmosféru a dobrou náladu, která byla umocněna výjimečně slunným dnem.

Co dodat? Především poděkovat současným členům SDH Libčice za jejich mnohdy nelehkou a nebezpečnou službu bez nároku na honorář. Jsou důstojnými pokračovateli významné historie hasičského sboru v našem městě.

Gratulujeme a děkujeme, že vás tu máme!

Související fotografie najdete zde.