Úsměv anděla

Ilustrační obrázek

Publikováno 23.9.2015 20:57

Autor: Hannah Bartíková

Kategorie: Kultura

19. 9. 2015 zdolala skupina libčických dospělých sportovců včetně dětí během, na kolech i na in-linech trasu z náplavky k jezu a poté, ti nejzdatnější, až na golfové hřiště GolfSnail v Úholičkách. Proč? Aby odevzdali svůj finanční příspěvek včetně různých dárečků a dudlíků Nadačnímu fondu Šance onkoláčkům při benefici „Úsměv anděla“, která se na golfovém hřišti konala u příležitosti otevřeného mistrovství klubu.
Bylo krásné počasí a benefice měla pestrý doprovodný program. Kromě hudby, chutného občerstvení, nealko míchaných nápojů a výstavy obrazů pod širým nebem, si hosté mohli koupit knihy, šperky, užitkovou keramiku, dřevěné výrobky z Indonésie či si jen tak pohrát s malými dětmi, mezi nimiž byly i ty, jejichž léčba je úspěšnější, než tomu bylo u dvouletého Péti, který svůj boj se zákeřnou chorobou prohrál, a přesto celé akci propůjčil svůj úsměv.
Část výtěžku z prodeje a dražby půjde na transparentní účet Úsměv anděla, z něhož se budou průběžně čerpat finanční prostředky na individuální pomoc těm nejmenším, kterým osud do života přihrál zkoušku z nejtěžších - rakovinu.
Libčičtí běžci se podobné akce nezúčastnili poprvé. Již loni běželi, aby pomohli. Ochotně se tedy i letos připojili ke klubu GolfSnail, který již několik let pomáhá dětem.

Další aktuality v kategorii Kultura: