Libčická házená slaví 90 let

Ilustrační obrázek

Publikováno 3.10.2015 10:33

Autor: Hannah Bartíková

Kategorie: Kultura

Související fotogalerie: zde

2.10.2015 uspořádal Filmový klub ve spolupráci se Sokolem příjemné posezení v restauraci Na plovárně, kde se sešli aktivní hráči, pamětníci i fandové a fanynky libčické házené, která letos slaví devadesátku.
Posledních 15 let naší házené dokumentovala výstava zdařilých fotografií P. Krupičky a dávnou historií nás provedl Jiří Srba, bývalý hráč, později funkcionář, pamětník a spoluautor publikace Libčická házená 1925-2005, která byla letos u příležitosti oslav doplněna o zbývajících 10 let, čímž se završila oslavovaná devadesátka.
J. Srba komentoval promítané fotografie a jeho kolegové J. Nováček, T. Hykeš a M. Kiselica je vtipně glosovali a obohatili o své vzpomínky a příběhy. Nechyběly ani poznámky z řad diváků, takže jsme se dozvěděli celou řadu zážitků ze zápasů a cestování z hřiště i z hlediště.
Panovala slavnostní atmosféra a samozřejmě došlo i na děkování, gratulace a přání do budoucna. Místostarosta J. Lain poděkoval házenkářům za důstojnou reprezentaci města a starosta Sokola J. Nováček naopak poděkoval městu za podporu, bez které by se jak házená, tak všechny složky Sokola stěží udržely v provozu.
Nakonec se všichni přítomní shodli na společném přání: "Kéž by v našem městě vyrostla moderní hala, která by byla důstojným stánkem nejen pro házenou, ale pro všechny sporty a zároveň by poskytla prostor pro konání kulturních akcí".
Dobrou zprávou pro všechny je, že na tom Sokol a vedení města už pracují....

Související fotografie najdete zde.

Další aktuality v kategorii Kultura: