Open your chest

Ilustrační obrázek

Publikováno 11.10.2015 15:50

Autor: Hannah Bartíková

Kategorie: Kultura

Související fotogalerie: zde

10.10.2015 pronikly do zahrady evangelického kostela záhadné postavy v bílém, které na první pohled vypadaly jako sochy, ale pod vedením choreografky Moniky Částkové pozvolna ožívaly a ve světle reflektorů udivovaly diváky svým elegantním pohybem i dokonalým hereckým výrazem.
Mysteriózní představení, které coby řízená pohybová improvizace, nadchlo malé i velké. Nic podobného jsme v Libčicích ještě neviděli.
Nadaní tanečníci a tanečnice prý rádi tančí na neobvyklých místech. Třeba na nádraží nebo v muzeu. Představení Open your chest vzniklo původně pro galerii Francouzského institutu, ale snad si můžeme dovolit tvrdit, že v setmělé farní zahradě našeho evangelického kostela získalo na originalitě a nemělo chybu.
Děkujeme vedení ZUŠ a zejména lektorce tance Lucii Charouzové, která s choreografkou tohoto výjimečného představení před cca pěti lety vystudovala tanec na Duncan centre v Praze a v současnosti obě ve studiu pokračují na HAMU, že svou kamarádku a spolužačku s kolegy do Libčic u příležitosti oslav 65. výročí existence ZUŠ pozvala.
Byli jsme tak blízko, že jsme si na tanečníky mohli téměř sáhnout. Přebíhali jsme od jednoho k druhému, fotili, klopýtali přes spadaná jablka, ale ani jsme nedutali. Samotné fotografie jsou důkazem toho, že bylo na co koukat.
Díky všem organizátorům a tanečníkům za nevšední zážitek.

Související fotografie najdete zde.

Další aktuality v kategorii Kultura: