1. Libčická prakiáda

Ilustrační obrázek

Publikováno 25.10.2015 12:55

Autor: Hannah Bartíková

Kategorie: Kultura

Související fotogalerie: zde

Prak byl, a je, lehká, levná, a když se to s ním umí, i velmi účinná zbraň, která se v podobě odstředivého praku využívala už v době antiky v římských a řeckých válkách. I z mnohem modernější doby známe prakovníky a práčata, kteří byli důležitou součástí různých armád.

Ovšem 1. Libčická prakiáda, kterou členové Libčice 2018 v sobotu 24. 10. 2015 na Plovárně uspořádali, bylo naprosto mírové klání střelby z vidlicového praku na cíl, čímž byly plechovky a za munici posloužily vlašské ořechy, případně kaštany a sem tam žaludy, které se ale neosvědčily.

Snad každý kluk v minulých dobách prak měl a střílel s ním na kde co, za což si mnohdy vykoledoval pohlavek, když se mu povedlo rozbít okno, nebo trefit kočku či slepici.

Kdo si to však na Prakiádě vyzkoušel, musel uznat, že ovládat toto, v našem případě sportovní náčiní, není jednoduché a chce to trénink. Nemá to žádnou mušku, mířit se s tím nedá a munice byla, řečeno kulantně, poněkud nekulatá. Přesto se mezi libčickými prakovníky a práčaty na Plovárně našli tací, kteří se trefili, a proto byly jejich vynikající výkony po právu oceněny sladkou odměnou.

Milá a vtipná zábava, kterou organizátoři dokázali všem zúčastněným zpříjemnit slunnou sobotu.

Související fotografie najdete zde.

Další aktuality v kategorii Kultura: