Už zase svítí

Ilustrační obrázek

Publikováno 1.12.2015 21:02

Autor: Hannah Bartíková

Kategorie: Kultura

Související fotogalerie: zde

Navzdory nepřízni počasí jsme za vytrvalého deště 30. listopadu rozsvítili na náměstí náš vánoční strom. Děkujeme všem statečným občanům, kteří navlékli sebe a své děti do nepromokavého, kočárky s těmi nejmenšími obalili fóliemi a přišli se podívat.

Vše bylo skvěle připraveno a organizátoři i umělci se opravdu snažili, aby to vyšlo, jen na to počasí jsme nedosáhli, a tak to tentokrát nebylo vůbec snadné. Skrz naskrz promáčený strom se při zkoušce nerozsvítil, muzikantům přimrzaly prsty k nástrojům, zpěváčci ze školy se nám před očima měnili na vodníky a ke svařáku jsme zapomněli přivézt naběračku…

Nakonec ale vše klaplo. Dětičky odzpívaly na úvod pár koled a pak už se chopil programu saxofonový orchestr naší ZUŠ, který pod taktovkou pana Zelenky rozezpíval a dokonce i trochu roztančil všechny přítomné. Nejvíce to ovšem bavilo ty nejmenší, kteří si s chutí podupávali do rytmu v těch největších kalužích, kterých bylo všude dost.

Pan místostarosta Ing. J. Lain se ujal slova, pozdravil všechny přítomné, poděkoval účinkujícím, popřál krásné Vánoce a také připomněl původní význam zdobení vánočního stromu a lidských obydlí chvojím, jež mělo za úkol chránit obyvatele před vším zlým.

Pro případ, že by to tak opravdu bylo, jsme udělali maximum. Strom je ozdobený a rozsvícený, stejně tak jako ostatní vánoční ozdoby po městě, a tak se v klidu můžeme věnovat těšení se na Vánoce.

Související fotografie najdete zde.