Mikulášská v KDL

Ilustrační obrázek

Publikováno 7.12.2015 13:03

Autor: Hannah Bartíková

Kategorie: Kultura, Spolky

Související fotogalerie: zde

Tak toto kulturák už dlouho nezažil. Tolik šťastných dětí a rodičů se přišlo podívat na Mikulášskou besídku, kterou 5.12.2015 uspořádaly šikovné maminky z Maliny za finanční podpory města, že sál  praskal ve švech.

Krásná vlastnoruční výzdoba z papírových vloček, velký prostor a spousta nafouknutých balónků v něm,  inspirovaly děti k neustálému pohybu, že bylo obtížné je vyfotit, aby se mi nerozmazávaly.

Rozzářené dětské oči a úsměvy určitě dodaly nám dospělým energii i dobrou náladu a udělily  zaslouženou odměnu všem organizátorům, kteří neúnavně pro děti vymýšlejí a připravují skvělé zážitky. Malina mezi ně určitě patří a zaslouží si za to velké uznání.

Skvělou  rytmickou hudbu, která vybízela k tanci, popřípadě k jakémukoli jinému rychlému pohybu, zajistil náš osvědčený městský zvukař Jakub Novák, průvodcem besídky byla Jana Kejmarová, do divadelní inscenace O veliké řepě zapojila amatérské herce z řad diváků režisérka Julie Menšík Čákiová a do hlavní role řepy obsadila šéfa libčických hasičů Vladimíra Čmelíka. Zkrátka, legrace byla na jevišti i v hledišti. Ztuhla jen na malou chvíli  v momentě, kdy KDL navštívil Mikuláš Ežen Novák v doprovodu něžného anděla z řad své rodiny a dvou čertů neznámého původu.

Jen co děti pochopily, že jim žádné velké nebezpečí nehrozí, ochotně přeříkaly Mikulášovi básničky a odnesly si mikulášskou nadílku.

Příjemné osvěžení v místní restauraci a možnost dokoupit si vánoční cukroví a výzdobu ve foyeru, už jen dokreslilo skvělou atmosféru vydařené akce.

Mikuláš už byl, tak se v klidu můžeme  těšit už jen na Ježíška.

Související fotografie najdete zde.