Schovanky u jesliček

Ilustrační obrázek

Publikováno 27.12.2015 20:09

Autor: Hannah Bartíková

Kategorie: Kultura

Související fotogalerie: zde

Druhý svátek vánoční se v katolickém kostele sv. Bartoloměje rozezněly tradiční koledy v netradičním podání hudební skupiny Schovanky.

Pamětníci si při jejich vydařeném koncertě u jesliček určitě zavzpomínali na ty usměvavé dívenky, které byly od r. 1971 častou ozdobou mnoha koncertů a estrád nejen díky svému mládí a kráse, ale především díky kvalitní country muzice a  výhradně dívčímu muzikantskému obsazení, což bylo v té době u nás nevídané.

Kdo by od Schovanek dnes po 45 letech působení na naší hudební scéně od nich čekal nějaký utahaný zvuk a únavu, tak by se šeredně mýlil. Z dívek vyrostly zkušené muzikantky, které pranic neztratily na energii a kvalitě svého projevu. Naopak. Chytře rozšířily svůj repertoár o tzv. oldies a vánoční písně, takže už nejsou jen country kapelou, jak jsme si je mnozí v minulosti zafixovali.

Je nám ctí, že nám svou živou hudbou a kultivovaným zpěvem připomněly krásné vánoční koledy a zpestřily nám tak vánoční svátky. Za to patří vřelý dík nejen jim, ale též kostelu, který koncert organizoval a městu, které se podílelo na jeho financování.

Související fotografie najdete zde.

Další aktuality v kategorii Kultura: