Házenkářský turnaj v r. 1950

Ilustrační obrázek

Publikováno 7.2.2016 12:06

Autor: Hannah Bartíková

Kategorie: Kultura, Sport

Rádi  bychom  upozornili na videa, která se snažíme archivovat v sekci Galerie/Videa z města.

K těm nejzajímavějším úlovkům patří zřejmě ty historické z dob, kdy kameru neměl každý. K takovým unikátům patří určitě černobílý snímek z posvícenského turnaje v házené v r. 1950, který zpracoval Petr Česák.

Pamětníci jistě dokáží identifikovat buď sami sebe, nebo své kamarády a ti mladší se tak, jak to bývá při prohlížení starých fotografií či sledování filmů pro pamětníky, zřejmě budou smát legračním, na dnešní poměry dosti krátkým trenýrkám se zcela nesmyslnou kapsičkou na zadku, do které se nevešel ani kapesník a kterou tehdy nosil celý národ:)

Film mj. přináší mladší generaci hráčů, uvyklým na luxusní povrch současného hřiště, jasný důkaz o tom, že příšernou škváru, o které od svých  starších kolegů slýchávají legendy, nahradil sice bezpečnější  asfalt,  ale ten se  v létě pro změnu roztékal a lepil stejně tak, jako tomu bylo tenkrát i na silnicích. Tehdejší hráči určitě na vlastní kůži poznali, co to znamená "silniční lišej".

Přes všechno toto nepohodlí byli  libčičtí házenkáři  ve svém sportu pojmem a posvícení si bez jejich turnaje nedokázal nikdo ani představit.  Proto velmi děkujeme Sokolu a Petrovi Česákovi za možnost zveřejnit tento vzpomínkový "klenot".

Další aktuality v kategorii Kultura:

Další aktuality v kategorii Sport: