Velikonoční jarmark v ZŠ

Ilustrační obrázek

Publikováno 20.3.2016 11:05

Autor: Hannah Bartíková

Kategorie: Kultura, Školství

Související fotogalerie: zde

Mnozí máme příchod jara spojený s oslavami Josefa a s Velikonocemi. Velikonoční jarmark v základní škole, který se konal zrovna na Josefa 19. března to obojí propojil přímo dokonale. Jen to stále očekávané sluníčko se schovalo za mraky, ale jinak nic nebránilo tomu, aby se školní zahrada proměnila v jarmark se vším všudy.

Zahrada rozkvetla stánky s velikonočními věnečky, košíčky, beránky, zajíčky, ptáčky a kraslicemi. Nutno podotknout, že vše v té nejvyšší profesionální kvalitě. Těžko uvěřit, že se jednalo o výrobky dětí a jejich pedagogů, kteří se  ve svém volnu postavili vedle svých svěřenců do stánků a ochotně zájemcům nabízeli a vysvětlovali, jak které dílo vzniklo. Nechyběla možnost vlastnoručně si uplést pomlázku či namalovat kraslici a přitom klidně ochutnávat dobroty ze školní kuchyně v podobě křehkých mazanců a velikonočních beránků. To vše za doprovodu veselých lidových písní  v podání Pražského pouťového orchestru a vydatné pomoci rodičů pana Ponáhlo a paní Loskotové a Belyušové, kteří se ochotně na přípravě jarmarku podíleli. 

Příjemná atmosféra, kterou jsme na školní zahradě zažili již poněkolikáté, a tak už to pomalu považujeme za samozřejmost. Ona to ale zase taková samozřejmost není, když si uvědomíme, kolik volného času nad rámec běžné výuky a kolik trpělivosti tomu musí naši pedagogové věnovat. Zaslouží si náš velký obdiv a dík za to, že nejen učí a vedou děti k zachování hezkých českých tradic, ale nelitují svého volna k tomu, aby to připomněli i nám, dospělým.

Související fotografie najdete zde.

Další aktuality v kategorii Kultura:

Další aktuality v kategorii Školství: