Koncert učitelů ZUŠ v ZUŠ

Ilustrační obrázek

Publikováno 2.4.2016 11:57

Autor: Hannah Bartíková

Kategorie: Kultura, Školství

Související fotogalerie: zde

V  sále ZUŠ se 31. 3. 2016 konal tradiční jarní koncert učitelů, který byl opět skvělou ukázkou umění pedagogů, jež jsou pro malé libčické muzikanty a zpěváky tím nejlepším vzorem.

Koncert, jako vždy v poslední době, velmi mile a neformálně uváděla Mirka Dámcová, která se ale hned v úvodní skladbě od Michaela Preatoria proměnila ve zpěvačku a připojila se ke svým kolegyním K. Judové a M. Šimkové a ke kolegovi J. Puschmanovi. A nebyl to jediný zpěv, neboť vzápětí jsme měli možnost vyslechnout árie z opery Rinalda G.F. Händla v podání L. Čermákové. Nedávné velikonoční svátky nám zpěvačky připomněly přednesem Velikonočního passamezza od Adama Michny z Otradovic.

A pak už to šlo jedno za druhým. P. Kopřiva rozehrál struny své sólové kytary v rytmu Balady a Tanga, P. Loukota s M. Dámcovou čtyřručně na klavír doprovodili flétnistku M. Křikavovou hned ve dvou skladbách – preludium Johna Ruttera a Arabeska Alfonse Catherine. Poté nám M. Dámcová  zazpívala  s klavírním doprovodem P. Loukoty dvě písně Mikuláše Schneidera-Trnavského.

Bavič resp. ragtime Scotta Joplina The Entertainer v podání D. Vrobela na klarinet a K. Judové na kytaru diváky skutečně pobavil. Zejména D. Vrobel ukázal smysl pro humor a talent navázat kontakt s publikem, což jen dokazuje, že je virtuózním muzikantem, který si to může dovolit.

Dokázal nám to i v závěru koncertu, který patřil jazzové sekci, kde D. Vrobel vyměnil klarinet za saxofon, D. Fiedler zasedl ke klavíru, A. Hedervári ke svým bicím, V. Kliment se chopil baskytary a s druhým saxofonem se připojil M. Prokop. Pánové to rozjeli ve velkém a strhli svým jammováním všechny přihlížející diváky. Škoda, že jich bylo jen pětadvacet, ale určitě ani jeden nelitoval, že se přišel podívat resp. poslechnout si, že všichni protagonisté koncertu jsou mistry ve svém oboru a že mají své žáky čemu naučit.
 

Související fotografie najdete zde.

Další aktuality v kategorii Kultura:

Další aktuality v kategorii Školství: