Expediční kamera 2016

Ilustrační obrázek

Publikováno 3.4.2016 13:30

Autor: Hannah Bartíková

Kategorie: Kultura, Spolky

Související fotogalerie: zde

Libčický občanský spolek za podpory řady sponzorů, mezi nimiž nechybělo ani město Libčice nad Vltavou, pořádalo v sobotu 2.4.2016 v areálu koupaliště filmový festival – Expediční kamera 2016.

Expediční kamera je přehlídka cestovatelských a horolezeckých mezinárodních filmů pořízených účastníky dobrodružných výprav po vodě, na kole či po svých. Kamera putuje po 221 městech v Čechách a na Slovensku a přibližuje tak svým divákům pozoruhodná místa světa, kam se normální turista sotva kdy podívá.

Letos měli návštěvníci v Libčicích možnost zhlédnout celou řadu zajímavých dokumentů, z nichž namátkou zmíním např. zážitky alpinistů, kteří částečně již zdolali, ale mají v plánu zdolat všech 82 čtyřtisícových vrcholů švýcarských, italských i francouzských Alp. Diváky zcela jistě zaujal i slovenský film P. Barabáše, který je vedl pralesem a lodí po neznámé řece za africkým kmenem Suri. Dva britští cestovatelé se podělili ve svém filmu se svou místy velmi nebezpečnou plavbou na raftech po divoké řece Karun za kulturou Iránu. Americký film zdokumentoval pokus Colorada a Kalifornie na záchranu jedné vyschlé řeky atd. Bylo toho mnohem více a stálo to za vidění. Filmy byly kvalitní nejen svým obdivuhodným obsahem, ale díky dobré promítací technologii obrazově a zvukově.

Krásné slunečné počasí umožnilo organizátorům uskutečnit tématicky zaměřený doprovodný program, což byla lezecká stěna a slackline, což si ochotně vyzkoušeli malí i velcí.

Ve večerních hodinách se jako třešnička na dortu konal koncert českého písničkáře a harmonikáře Václava Koubka.

Nelze než celou akci pochválit a poděkovat organizátorům za to, že se postarali, aby Expediční kamera i letos zavítala do našeho města.

Související fotografie najdete zde.