Žákovský koncert v ZUŠ

Ilustrační obrázek

Publikováno 23.4.2016 13:56

Autor: Hannah Bartíková

Kategorie: Kultura, Školství

Související fotogalerie: zde

V 18:00 21.4.2016 to vypuklo. Další vydařená přehlídka muzikantského umění žáků naší ZUŠ, kteří se na své vystoupení pečlivě připravovali.

Zvláštní atmosféra, sváteční oblečení a možná i trocha trémy, kterou mívají i velcí koncertní mistři... Ti libčičtí podali skvělé výkony pod vedením svých pedagogů, jež se pro tento večer ochotně proměnili v "bedňáky" a připravovali svým svěřencům nástroje, chystali noty, stavěli židle a stojany...

Diváci zaplnili koncertní sál do posledního místa a nadšeně si vyslechli pestrý repertoár od lidových písniček až po Čajkovského. V rychlém sledu se za sebou střídaly nástroje, sólová vystoupení, duety i skupiny.

Každé vystoupení si zaslouží obdiv jak k malému umělci, tak i k jeho učiteli, protože naučit se, či naučit někoho hrát na hudební nástroj vyžaduje u obou hodně času, nadšení a trpělivosti.

Překvapením večera byla školní kapela ve složení Matyáš Belyuš, Dominik Dvořáček, Matěj Karnet a Jakub Kliment, která zahrála hned dvě známé "pecky" Satisfaction od Rolling Stones a Ain't No Sunshine od Billa Witherse. Matyáš Belyuš coby frontman kapely perfektně zvládl elektrickou kytaru i zpěv.

Bravo, povedlo se!

Související fotografie najdete zde.

Další aktuality v kategorii Kultura:

Další aktuality v kategorii Školství: