Libčický country majáles

Ilustrační obrázek

Publikováno 9.5.2016 01:55

Autor: Hannah Bartíková

Kategorie: Informace MěÚ, Kultura

Související fotogalerie: zde

Nazvali jsme setkání trampů a přátel folk muziky majáles, protože se konalo 7. května, ale s tradičními studentskými slavnostmi to moc společného nemělo. Snad jen to, že všichni zúčastnění na scéně, či v hledišti, kdysi studenty byli, jsou, nebo teprve budou. Bylo to příjemné setkání všech milovníků trampských písní napříč generacemi. Kromě domácích Rumtorádů nám je zahrály dvě skupiny z Kralup – Hoši od ropné řeky a Kralupští draci, z Veltrus dorazil Kvas Band a nechyběly Máslovické Drnkačky ani Chvatěrubské Brnkačky.

Všechny kapely se prezentují jako amatérské, ač to na jejich kvalitní hudbě a repertoáru, který mnohdy zahrnuje i jejich vlastní písně, není vůbec znát. Jak jednomyslně říkají, hrají především pro radost sobě a vůbec se neostýchají zahrát i pro pobavení hostům v místních hospůdkách. Ve svých obcích a městech jsou už natolik populární, že nechybí na žádných zábavných akcích, kde hrají k poslechu i k tanci.

Na „sokoláku“ na improvizovaném jevišti, což byl ve skutečnosti návěs, který nám ochotně zapůjčil provozovatel autodopravy Vladimír Ludvík, se po hodině střídala jedna kapela za druhou. Čas, který byl potřeba na přestavbu a nazvučení aparatury, vždy šikovně vyplnil kouzelník z Prahy - František Starý vulgo Frankie Dlouhán, který pobavil malé i velké.

Výborná muzika, výborná nálada na jevišti i v hledišti, výborné občerstvení, výborné počasí a výborná návštěvnost. Přišlo cca 500 diváků, což lze považovat v poslední době za libčický rekord. Je vidět, že folk and country je žánr stále populární, který snadno přiláká „své“ lidi nejen k poslechu, ale i  k tanci. Nezřídka si známé písničky společně s muzikanty i zanotují.

Povedlo se to, ale kdo kdy nějaký zábavný podnik organizoval, jistě si dovede představit, co je za tím vším práce. Ráda bych zde vyzdvihla zejména organizační talent nám všem dobře známého Pepy Maxy – šéfa skupiny Rumtorád, který se přípravě této, v našem městě ojedinělé, akce věnoval již od ledna. Samozřejmě, že na to nebyl úplně sám, takže dík patří i ostatním Rumtorádům za spoluúčast, Pavlovi Hudkovi a jeho firmě Marel s r.o. za osvětlení, Kubovi Novákovi a Jardovi Korunkovi za ozvučení, vedení města a firmě Screws and Wire za finanční podporu, Sokolu za hřiště, Vladimíru Ludvíkovi za jeviště, kouzelníkovi za kouzla, muzikantům za muziku, ale zejména všem divákům za to, že přišli a že se dobře bavili. O to nám všem šlo.

První Libčický country majáles máme úspěšně za sebou, a protože jsme si slíbili, že nesmí být poslední, můžeme se těšit na ten druhý - v máji roku 2017.

Související fotografie najdete zde.

Další aktuality v kategorii Informace MěÚ:

Další aktuality v kategorii Kultura: