Otevřená zahrada a 25 let Scanduly

Ilustrační obrázek

Publikováno 16.5.2016 15:10

Autor: Hannah Bartíková

Kategorie: Kultura

Související fotogalerie: zde

Že v sobotu 14. května 2016 úspěšně proběhl 8. ročník sborového festivalu Otevřená zahrada, se už v městě dobře ví. Že nepršelo, ač mělo, ocenili všichni organizátoři i diváci, včetně dětí.

Určitě se také už ví, že všechny sbory zpívaly skvěle, že se na zahradě podávala mj. úžasná domácí limonáda, koláče sladké i slané, že nechybělo pivečko, ani kafíčko, že se vyráběly wind-shimy z keramickými ptáčky z dílny pí Tetivové, že  děti řádily v provazových prolézačkách a že pro ně na uklidněnou byla vyprávěna pohádka pod širým nebem.

Zřejmě se také ví, že hlavní organizátor všech těchto festivalů,  u nás i v blízkém okolí dobře známý pěvecký sbor Scandula, slaví letos své pětadvacetiny.

A tak po právu patřilo Scandule pod vedením manželů Šindelářových zahájení festivalu, pro které si zpěváci připravili Fibichovu Missu Brevis, což za doprovodu varhan znělo monumentálně. Scandula sklidila  velký aplaus a manželé Šindelářovi obdrželi od svých svěřenců k pětadvacetinám hodně velký balík, jehož obsah nevíme,  ale zato víme, že dostali také dva pravé šindele s podpisy všech členů sboru.

Gratulujeme Scandule k významnému jubileu a děkujeme za všechny krásné umělecké zážitky, kterými zkrášlují mnohé městské akce. Bez kvalitního a důsledného vedení se ani pěvecký sbor neobejde, a tak velký obdiv a uznání posíláme na adresu sbormistrů - manželů Šindelářových, kteří se podle všeho těší u svých svěřenců zasloužené  oblibě a úctě.

 

Související fotografie najdete zde.