Za brankou

Ilustrační obrázek

Publikováno 9.6.2016 11:18

Autor: Hannah Bartíková

Kategorie: Kultura, Školství

Související fotogalerie: zde

5. 6. 2016 hostili naši tanečníci a tanečnice Za brankou libčické ZUŠ tanečníky a tanečnice ze ZUŠ Zruč nad Sázavou.

Výsledkem jejich tanečního víkendu bylo velmi zajímavé společné představení, při kterém diváci neseděli v hledišti a nekoukali na jeviště, ale obojí nahradila sluncem prozářená zahrada, která je mimochodem čím dál pěknější.

Tu se z tují vynořily dospělé tanečnice v černém, tu se omotávaly či zamotávaly do gum natažených mezi stromy tři dospívající dívky, náhle se  zpoza dlouhého bílého šálu vyloupla dívčina a setkala se s mužem, který ji  předtím na schodech lákal ven  svou tklivou hudbou na  foukací harmoniku. O  pár kroků dál se náhle roztančily dvě květinové slečny, aby se nám pak za zády z ničeho nic z drátěného kokonu zrodil v bolestech  nový tvor...

Nevím, jestli všichni diváci smysl jednotlivých vystoupení pochopili přesně, ale o to zřejmě vůbec nešlo. Hlavním smyslem byl výrazový tanec, který tentokrát neztvárňoval hudbu, ale skladbu složenou z tleskání rukou, což skvěle doladilo tajuplnou atmosféru celého představení.

V každém případě to byl velmi originální "kus", při kterém se projevila fantazie lektorů, jež mj. umí pracovat s netypickým prostředím a využít všechny jeho výhody ve prospěch věci. Dovedu si představit, že i tanečníci napříč generacemi přispěli  svými nápady a nadšením pro společné dílo, které se opravdu podařilo.

Kdybychom měli právo známkovat, tak za nás by to byla zcela určitě jednička s hvězdičkou pro všechny zúčastněné.

Související fotografie najdete zde.

Další aktuality v kategorii Kultura:

Další aktuality v kategorii Školství: