Závody v gymnastice

Ilustrační obrázek

Publikováno 18.6.2016 17:29

Autor: Hannah Bartíková

Kategorie: Informace MěÚ, Sport

Související fotogalerie: zde

„Kotoul, ještě jeden, placka, špičkýý, svíčka, drž to, hvězda, výskokem obrat, rondát a stůůj!!!“, tak nějak vypadaly příkazy a nápověda bratra Jardy Nováka při sestavách v prostných pro malé gymnasty a gymnastky, kteří se opravdu snažili a mnozí na závěrečných závodech roku 16. června 2016 podávali své životní výkony.

Nezávodilo se ale jen v prostných, ale i ve šplhu, v ručkování na vysoké hrazdě, měřila se výdrž v přítahu na hrazdě a závěr patřil oblíbeným saltům z trampolínky.

Malí sportovci ve věku od 5 do 12 let si vyzkoušeli, co se za tento školní rok naučili, poměřili své síly a výkony s ostatními a podle jejich dobré nálady lze usoudit, že strávili v sokolovně zajímavý podvečer. Mnozí měli s sebou rodiče, kteří jim nadšeně fandili a každý výkon odměňovali potleskem. To samozřejmě každého povzbudilo k těm nejlepším výkonům.

Vyhrál každý, kdo se zúčastnil, a každý byl odměněn medailí a diplomem. Někteří si čokoládové medaile budou dlouho na památku schovávat, ale někteří se do nich s chutí pustili už při závěrečném „nazdar“.

Žádná medaile nezbyla na hlavního trenéra - náčelníka Jardu Nováka a jeho pilné pomocníky. Pro ty jsou ale tou největší odměnou pokroky, které děti pod jejich vedením dělají a především jejich radost z pohybu.

Nebudou zahálet ani o prázdninách, protože za dobrého počasí se bude cvičit na koupališti pod širým nebem.

Krásné prázdniny všem a možná na koupališti na viděnou.

Související fotografie najdete zde.

Další aktuality v kategorii Informace MěÚ:

Další aktuality v kategorii Sport: