Dožínky v zámeckém parku v Úholičkách

Ilustrační obrázek

Publikováno 3.9.2016 18:14

Autor: Hannah Bartíková

Kategorie: Kultura

Související fotogalerie: zde

3. 9. 2016 se malebný zámecký park v Úholičkách zaplnil návštěvníky, kteří se zúčastnili tradičních dožínek, jež každoročně pořádá Asociace soukromého zemědělství Praha-východ/západ.

Majitel zámku Dr. Petr Svoboda ochotně otevřel bránu svého parku a uvítal všechny přítomné, kteří byli svědky setkání starostů a starostek  okolních obcí se soukromými zemědělci, kteří si  na scéně  projevili úctu, popřáli si úspěch a starostové a starostky od "svých" farmářů obdrželi na důkaz dobrých vztahů dožínkový věnec.

Mezi jedenácti sousedícími obcemi nechybělo ani naše město resp. pan starosta Pavel Bartoš, který dostal dožínkový věnec z rukou úspěšného majitele rodinné farmy se sídlem v Dolanech, Miloslava Brožka, který ale bydlí v Libčicích.

Všichni přítomní jistě ocenili skvělé občerstvení od sladkých koláčků přes řízečky, grilované selátko, převeliké klobásy, jelítka i jitrnice, až po oblíbenou zabijačkovou polévku.  

Přehlídka traktorů a zemědělských strojů, pro děti jízda na ponících a adrenalinové lezení na strom s následným sešupem dolů na kladce, kterou dětem přichystala firma Baobab z Únětic, už jen zpestřilo zábavu a vytvořilo příjemnou náladu. K tomu dobré počasí, sem tam nějaké domácí zvířectvo na ukázku,  trocha hudby, hodně bubnů a krásný sobotní den lze považovat za vydařený. Zámecký pán nešetřil úsměvy, takže byl asi též, jako my, spokojený.

Děkujeme za pozvání a přejeme všem středočeským sedlákům, kteří již dávno překonali prvotní problémy se soukromým farmařením, hodně úspěchů v jejich ne vždy snadné práci. 
 

Související fotografie najdete zde.