Manželé T. Brdečková a J. Dědeček u nás na Plovárně

Ilustrační obrázek

Publikováno 29.4.2017 12:56

Autor: Hannah Bartíková

Kategorie: Informace MěÚ, Kultura

Související fotogalerie: zde

27. 4. 2017 jsme se díky další akci Filmového klubu mohli osobně setkat se vzácnými hosty - Terezou Brdečkovou - spisovatelkou, scenáristkou, novinářkou, moderátorkou, překladatelkou... a jejím manželem Jiřím Dědečkem - textařem, skladatelem, kytaristou a též překladatelem, kterého si mnozí pamatujeme ze slavného dua Burian-Dědeček.

Hlavním důvodem pro toto setkání byl poslední román T. Brdečkové, který pod názvem Zrcadlo Serafina vyšel v rodinném nakladatelství Limonádový Joe v r. 2016. Autorské čtení ze zmíněného románu prokládané písničkami Jiřího Dědečka s moudrými a vtipnými texty vyplnilo první část programu.

Druhá část večera byla věnována besedě nejen o knihách, tatínkovi J. Brdečkovi, autorovi legendárního Limonádového Joea a písním J. Dědečka, ale i poslednímu scénáři, jenž T. Brdečková zpracovala pro Českou televizi, který coby šestidílná série  o historii filmových studií Barrandov od předválečných dob až do roku 1968  byl vysílán pod názvem Bohéma a doslova zahýbal kritiky, historiky i diváckou veřejností. 

Kdybych měla nějakými přívlastky zhodnotit toto naše komorní setkání s oběma umělci, tak bych zvolila tyto: sympatické, klidné, inteligentní, zajímavé, poučné i zábavné.
 

Související fotografie najdete zde.

Další aktuality v kategorii Informace MěÚ:

Další aktuality v kategorii Kultura: