17. listopad 1939 a 1989

Ilustrační obrázek

Publikováno 18.11.2017 12:42

Autor: Hannah Bartíková

Kategorie: Informace MěÚ, Kultura

Tato data se nesmazatelně zapsala do paměti našeho národa a je dobré si je každoročně připomínat, neboť jak zní citát George Santayany na pamětní desce na naší radnici: „Kdo si nepamatuje minulost, je odsouzen k jejímu opakování.“

Státní svátek „Den boje za svobodu a demokracii“ jsme si připomněli již 16. 11. 2017 slavnostním shromážděním u pamětní desky, kterého se zúčastnili i žáci devátých tříd za doprovodu svého učitele dějepisu Mgr. Tomáše Rampíra.

Děti i všichni přítomní byli uvítáni místostarostou města Ing. Jiřím Lainem a poté se ujal slova radní Ing. Vladimír Urbánek, který pronesl velmi zajímavý proslov, který byl zejména z dob roku 1989 zpestřen jeho osobními vzpomínkami. Dětem do řeči moc nebylo, ale z jejich reakcí bylo patrné, že vědí, o co se jde, i když pro ně je to opravdu jen dějepis, jehož znalost bychom mohli tak akorát ocenit jedničkou. Vzhledem k tomu, že letos slavíme 28 let od Sametové revoluce, je jasné, že se všichni přítomní žáci narodili již do demokratického státu, což jim my, pamětníci dob předchozích, ze srdce přejeme, ale zároveň víme, že je třeba neustále jim i sobě připomínat, že demokracie není samozřejmostí, že je třeba si ji chránit, udržovat a mít úctu k těm, kteří o ni usilovali i za cenu ztráty svobody, nebo toho nejcennějšího, co máme, vlastního života.
 

Další aktuality v kategorii Informace MěÚ:

Další aktuality v kategorii Kultura: