Tiskařův sen aneb Im.Printed Story 30.6.2018

Ilustrační obrázek

Publikováno 31.5.2018 13:59

Autor: Hannah Bartíková

Kategorie: Kultura

V sobotu 30. června 2018 v 17:00 v prostorách Kotelny v Areálu šroubáren se koná přehlídka přehlídka a performance odehrávající se v kulise monumentálního industriálního interiéru Kotelny.

Spojením autorské textilní tvorby Petry Gupta Valentové a módní návrhářky Hanele Poislové vznikla neotřelou kolekci z úzko profilových látek navržených Petrou Gupta Valentovou a tiskaři z dřevotiskového prostředí v indickém Rádžasthánu. Pojítkem mezi autorkou a indickými tiskaři je tradiční dřevotisková a modrotisková technika a tradice rukodělného řemeslného zdobení textilu. Použité metráže byly tištěny v Bagru a Džajpuru v Indii a ve Strážnici na Moravě.

Zcela speciální bonusem celé akce je, že jednotlivé modely předvedou umělkyně a umělci z různých oblastí české alternativní umělecké scény. Některé umělkyně a umělci si své modely také sami navrhly nebo se na jejich výsledné podobě podíleli. Můžete se těšit na Veroniku Bromovou, Jiřího Surůvku, Halku Třešňákovou a další.

Umělec Ondřej Skala k přehlídce zahraje svůj speciální set. Jeho akustický zážitek bude také během večera oblažovat všechny přítomné.

O to, aby naše chuťové pohárky nezůstaly pozadu, se postará Wine of Italy s nabídkou úžasných italských vín, milovníci kávy se mohou těšit na profesionální baristické kouzlení.

Další aktuality v kategorii Kultura: