Soutěž "Rozkvetlé Libčice 2019"

Ilustrační obrázek

Publikováno 11.7.2019 11:07

Autor: Hannah Bartíková

Kategorie: Informace MěÚ

Máte zájem o pěkný vzhled města? Pečujete o rozkvetlá okna, balkóny nebo lodžie? Staráte se o předzahrádky a okolí domu?

Město Libčice nad Vltavou a Komise životního prostředí tímto vyhlašují 1. ročník soutěže Rozkvetlé Libčice 2019. Zapojit se mohou všichni milovníci květin a pěkného životního prostředí, kteří na svých oknech, balkónech či předzahrádkách pěstují kvetoucí rostliny, zajímavé výsadby a chtějí se o ně poděliti s ostatními.

• Soutěž je určena pro občany města Libčice nad Vltavou.
• Soutěžní výsadby musí být zřetelně a přehledně viditelné z veřejné komunikace.
• Ve vyhlášených kategoriích mohou soutěžit i veřejné instituce, včetně školských zařízení a firmy sídlící v Libčicích.
• Soutěže se nezúčastní budova MÚ Libčice a zahrádkářské osady.
• Rozhodující kritéria: kombinace rostlin, sladění barev, respektování nároků rostlin, jedinečnost a originalita, zdravotní stav rostlin, zaplevelení, kompoziční uspořádání a proporce výsadby vzhledem k celkovému prostoru a stavebním prvkům, náročnost údržby, celkový dojem.
• Odesláním /odevzdáním/ fotografií do středy 4. září 2019 /uzávěrka soutěže/. Účastník souhlasí se zpracováním osobních údajů obsažených jako příloha fotografií v rozsahu nezbytném pro naplnění účelu soutěže.
• Vyhlášení výsledků se uskuteční nejpozději do 13. 12. 2019.

Soutěž se bude konat ve 2 kategoriích:
1. Nejkrásnější rozkvetlá okna, balkóny a lodžie v obytných domech (rodinných, řadových, bytových a panelových)
2. Nejkrásnější úprava předzahrádek, okolí domů nebo vstupních prostor do objektu.

Těm, kteří se do soutěže chtějí přihlásit, stačí zhotovit jeden, nebo více, výstižných snímků dotyčného místa a zaslat je, nebo odevzdat se svým jménem a příjmením, úplnou adresou a označením „Rozkvetlé Libčice 2019“ nejpozději do středy 4. září 2019 na adresu podatelny MěÚ, nám. Svobody 90, 252 66 Libčice nad Vltavou. Přijímají se také kvalitní soutěžní fotografie v digitální podobě na e-mailovou adresu: podatelna@libcice.cz.
Snímky budou anonymně označeny čísly pro co nejvyšší objektivitu. Pětičlenná komise včetně odborníků vybere vítězné snímky prvního až třetího místa v obou kategoriích.

Soutěž je výherní. Prvé až třetí místo v obou kategoriích obdrží hodnotnou dárkovou poukázku na odběr zahradnického zboží. Ceny budou předány na zastupitelstvu města. Vítězné fotografie budou publikovány na webu města a v Libčických novinách.

Vám všem, kteří zkrášlujete květinami nebo sadovnickými úpravami své okolí a přispíváte svojí zálibou ke zlepšení vzhledu města, zpříjemňujete pobyt a přinášíte inspiraci ostatním, patří náš dík.

Ing. Pavel Bartoš, MBA
starosta města

Prof. Ing. Jaromír Šantrůček, CSc.
předseda komise životního prostředí 

Další aktuality v kategorii Informace MěÚ: