Rozsvícení vánočního stromu s programem - 1.12.2019 od 16:00

Ilustrační obrázek

Publikováno 15.11.2019 09:05

Autor: Hannah Bartíková

Kategorie: Informace MěÚ, Kultura

Příprava rozsvícení vánočního stromu je v plném proudu. Je to událost, na kterou se těší snad všichni. Začíná advent, pro děti čas radosti a očekávání, pro dospělé často období shonu. V letošním roce bude rozsvícení vánočního stromu pojaté ve větším měřítku a rozroste se ze školní zahrady i na ulici 5. května.

Tradiční trhy, které pořádá ZŠ první prosincový víkend se letos rozrostou a přesto věříme, že si zachovají komorní ráz. Zahrada ZŠ plná dětí, učitelů, rodičů a prarodičů (přátele školy nevyjímaje) byla inspirací pro nápad otevřít akci do trochu většího měřítka. První adventní neděle ještě není tak plná předvánočního shonu a jistě si mnoho lidí rádo nenechá ujít příležitost vidět zbrusu nové osvětlení, které ozdobí jednu z borovic na školní zahradě.
Aby bylo rozsvícení i místem, kde si popovídáte se sousedy a blízkými, bude akce rozšířena o možnost poslechnout si hudbu v podání Pražského pouťového orchestru a písní třiceti členného dětského pěveckého sboru ZUŠ - Škatulata. Vhod jistě přijde i občerstvení, a (nejen) svařák už jen dokrášlí celou atmosféru.

Abychom se nemuseli všichni mačkat jen v zahradě ZŠ, bude uzavřena ulice 5. května, na které se objeví stany s posezením pro případ špatného počasí, i několik stánků s nabídkou občerstvení. V zahradě základní školy bude opět možnost obdivovat živý betlém a zakoupit si výtvory žáků. Stejně jako vloni půjde výdělek z jejich prodeje na dobročinné účely – podporu psího útulku Lesan v Kralupech nad Vltavou. Škola se zároveň připojí k veřejné sbírce na pořízení zvonu Evangelista tím, že nabídne k prodeji vlastnoručně vyrobené keramické i perníkové zvonečky. Za stejným účelem vytvořily šikovné ruce našich seniorek půvabné háčkované zvonečky.

Těšíme se na vaši hojnou účast a srdečně vás zveme na neděli 1. 12. od 16 hodin!

Za organizační tým
Zuzana Bělohradská a Lukáš Reichel

Další aktuality v kategorii Informace MěÚ:

Další aktuality v kategorii Kultura: