Samoodečet spotřeby zemního plynu

Ilustrační obrázek

Publikováno 31.3.2020 18:02

Autor: správa webu

Kategorie: Důležité informace

Fyzické odečty nahrazeny bezkontaktními samoodečty

Vzhledem k vládním opatřením souvisejícím s epidemií onemocnění COVID-19 je dočasně omezeno provádění fyzických odečtů spotřeby zemního plynu  pracovníky společnosti GasNet. V současné situaci je umožněn fyzický odečet bezkontaktním zadáním odečtu přes webovou aplikaci www.mobilnisamoodecty.cz nebo prostřednictvím mobilní aplikace dostupné na Google Play Samoodečet spotřeby zemního plynu. 

V případě, že pro Vaše odběrné místo má být provedeno pravidelné vyúčtování spotřeby plynu, obdržíte prostřednictvím e-mailu, případně SMS informaci, že je možné zadat odečet bezkontaktním způsobem:

a) přes webovou aplikaci nebo
b) přes mobilní aplikaci po názvem „Samoodečet spotřeby zemního plynu“ (GasNet, s.r.o.), kterou lze bezplatně stáhnout na Google Play.

K odeslání samoodečtu je nutná registrace pomocí EIC kódu (27ZG*****) a výrobního čísla plynoměru (oba identifikátory obdržíte také v e-mailové zprávě a SMS). Pro úspěšné zadání odečtu je nutné přiložit aktuální fotografii číselníku měřicího zařízení. Odečet je možné zadat nejpozději do 10 dnů od doručení e-mailu či SMS.

E-mail, případně SMS obdrží pouze zákazníci, u kterých evidujeme platné kontaktní údaje.
Pokud se nám nepodaří žádným způsobem zjistit stav Vašeho plynoměru, bude Vám spotřeba pro vyúčtování stanovena výpočtem dle platné legislativy.

Zdroj: www.gasnet.cz

Další aktuality v kategorii Důležité informace: