Pozvánka na gulášování 3. října od 14 hodin

Ilustrační obrázek

Publikováno 22.9.2020 11:36

Autor: správa webu

Kategorie: Kultura

Zveme vás na již tradiční pátý ročník sportovně-gulášového odpoledne, který proběhne

v sobotu 3. října od 14 hodin na fotbalovém hřišti v Letkách.

I letos se spojili organizátoři, AFK Libčice, město Libčice nad Vltavou a Sbor dobrovolných hasičů Letky, aby uspořádali oblíbenou soutěž ve vaření kotlíkového guláše a pivní soutěž.

Přihlásit se můžete do soboty 26. 9.,

kontakt pro přihlášení je Petr Veszelei, telefon 724 226 331.

Své kuchařské dovednosti změří maximálně 12 týmů. Tým tvoří 2 až 4 členové, kteří uvaří minimálně 3 až 5 litrů guláše. Suroviny na výrobu jsou zajištěny, soutěžící dostanou 3 kg hovězí kližky. Maso je vcelku a ostatní suroviny (cibule, zelenina) jsou neloupané. Porota je tříčlenná a o vítězi rozhodnou chuťové buňky návštěvníků. Soutěžní tým si zajistí kotlík, trojnožku, plastové talíře, příbory a vše potřebné k přípravě guláše a na místě bude zajištěno ohniště, dříví, voda a stůl. Dovařeno bude v 17.30 hodin. 

Kromě ochutnávání vynikajících gulášů se můžete zapojit do pivních soutěží – držení tupláků na čas a pití piva na ex vždy ve dvojicích nebo slalom mezi pivními sudy na 50 metrů. Pro dobrou zábavu a navození správné nálady zahraje kapela Rumtorád.

Ještě je třeba doplnit, že letošní ročník vzniká s přispěním firmy Zemní práce Petr Veszelei, sportovního klubu AFK Libčice, spolku SDH Letky, města Libčice nad Vltavou, kapely Rumtorád, spolku Liběhrad, firmy RSMASOCZ, s. r. o, Kozomín a pana Hudka, pana Hovorky, pana Diviše a party PAVEL.

Pro tři nejlepší týmy jsou připraveny ceny a odměny pro účastníky pivních soutěží.

Další aktuality v kategorii Kultura: