Novoroční slovo starosty

  • Autor: Ing. Pavel Bartoš, MBA
  • Publikováno: 1.1.2016
  • Rubrika: Z radnice

Na prahu nového roku si vzájemně přejeme mnohé. Záleží to na stavu naší duše a našeho těla. Prostě hledáme to, co často sami nemáme, a tak si v novoročních přáních přejeme štěstí, lásku, klid, Boží požehnání, zdraví a jiné.

Často v prvních dnech nového roku vznikají více či méně reálná předsevzetí. Některá nám vydrží takříkajíc od Silvestra do Nového roku. A tak bych chtěl koaličním i opozičním zastupitelům, ale i sám sobě,  vyprosit kromě zdraví ještě něco jiného. Přál bych si, abychom každý den našli v sobě sílu a rozpoznali podstatné od nepodstatného, rozpoznali pravdu od lži. Přál bych nám všem více tolerance. Bude jí zapotřebí. Naše město je prozatím malé. Pokud si budeme přát, aby se Libčice nad Vltavou staly městem velkým co do významu, musíme jako zastupitelé, kteří dostali důvěru voličů, začít sami u sebe.

Věřím, že pokud se vydáme cestou tolerance a rozumné spolupráce, bude to ku prospěchu našeho města. Jsme městem nevelkým a jako zastupitelé si nemůžeme dovolit chovat se tak, jak to často vidíme ve vyšší české politice. Je jenom na nás, vážení zastupitelé, zda budeme politiky malými či velkými. Podle toho i naše město v budoucnu bude malé, nebo velké. Přesně podle osvědčené staré pravdy: „Jaký pán, takový krám“.

 

PF 2016

Další články autora