A je po plese

  • Autor: Hannah Bartíková
  • Publikováno: 24.1.2016
  • Rubrika: Z radnice

11. Městský ples v dnešních brzkých ranních hodinách skončil, a přestože není asi úplně správné, abych jej zrovna já hodnotila, nedá se nic dělat, musíte to se mnou vydržet. Pokusím se o co největší objektivitu a začnu hned tím, co je pro organizátora tou nejděsivější noční můrou. Hlavní host onemocněl. Jitka Zelenková den před plesem utrpěla totální ztrátu hlasu, takže momentálně nejenže nezpívá, ale ani chudák nemluví.

Díky skvělým kontaktům Vládi Klimenta začaly spoustě jeho známým kolegům z řad muzikantů a zpěváků drnčet v pátek telefony…  Nakonec nás zachránil sympatický Martin Maxa, který se svými kolegy z Charlie Bandu ochotně přijel a hodinu před půlnocí pobavil přítomné svými písničkami. Martin nebyl v Libčicích poprvé, neboť vystoupil již na našem Radiodárku, což se ukázalo býti velkou výhodou, protože do kulturáku bez problémů trefil. Kdybych vám zde popisovala, kudy všudy  k nám hosté přijížděli, tak byste tomu snad ani nevěřili …

Ale k plesu. Úvodní ukázka renesančních tanců souboru Mariane v malebných dobových kostýmech jako vždy naladila sváteční atmosféru a přenesla diváky do dávné elegance krásných tanečnic a galantnosti jejich partnerů. Druhé předtančení, v podstatě též dobového tance, který nestárne, rokenrolu, nám předvedla dětská taneční skupina Inspiration TJ Sokol Jinonice, kde tančí i "naše" děti resp. dvojčata Kiselicova a mladý Ondra Štros. Atraktivní kostýmy, strhující rytmus a profesionální výkon všech pěti párů roztleskal přítomné a vyvolal zasloužené "standing ovation".

No, a pak už se ples rozplesal za doprovodu pražského tanečního orchestru Stanislava Douši, který nám hrál již počtvrté. A proč? Protože jeho pestrá nabídka tanečních melodií a rytmů nemá chybu. Každý si najde ten svůj oblíbený a může se směle dát do tance.

Neměla bych zapomenout na moderátorku Mirku Dámcovou, kterou mnozí znáte z produkcí naší ZUŠ, kde vyučuje. Jako elegantní průvodkyně večera, která zná naše město, byla prostě skvělá. A výzdoba sálu také.  O 3D ozdoby se postaraly děti ze ZŠ, které ve výtvarce vyrobily velmi vtipné taneční páry soviček ve svátečním, a na tvorbě velkoplošných akrylových obrazů se podíleli výtvarníci z místní ZUŠ. I oni měli jako zadání tanec. Takže výzdoba sálu a předsálí byla vlastně výstavou děl malých výtvarníků, kteří  pod vedením svých ochotných pedagogů, což je v ZŠ paní ředitelka D. Raveane a v ZUŠ paní učitelka D. Chladová, splnili naši "zakázku" na výbornou. Že se připojili i výtvarníci z Výtvarných ateliérů v Praze 6, kde D. Chladová také učí, byl už  výtvarný bonus pro nás navíc. Náš velký obdiv a dík patří všem.

Marně přemýšlím, co bych tomu plesu vytkla? Možná mohlo přijít více lidí.  S tím už se ale pomalu smiřuji a nerada opouštím své představy o tom, co jsem v Libčicích zažívala v minulosti, kdy kulturák praskal ve švech a tanečníci do sebe na parketě vráželi, protože neměli k tanci kousek volného místa.  Taková návštěvnost  se už dnes nekoná, a tak s pokorou děkujeme všem, které neodradila sněhová kalamita, ani zajímavý televizní program a přišli se pobavit.

Město Libčice nad Vltavou tak díky všem na jevišti i na parketě úspěšně zahájilo svým 11. plesem s bohatou tombolou, do které přispěli sponzoři jako je Marel, Screws and Wire a Regios,  plesovou sezonu 2016.

 

Více fotografií naleznete v galerii/fotografie z akcí.

 

Bez názvu Bez názvu Bez názvu Bez názvu Bez názvu Bez názvu

Další články autora