Česnek

  • Autor: Ing. Vladimír Urbánek
  • Publikováno: 4.4.2016
  • Rubrika: Rok zahrádkáře
  • Vyšlo v LN 1/2016

Česnek je vůbec velmi zajímavá a pro naši kuchyň důležitá rostlina. Kromě toho, že velmi výrazně ochucuje naše mnohá tradiční jídla, je jeho konzumace velmi zdravá pro obsah minerálů a vitamínů. Česnek patří také mezi nejsilnější přírodní antiseptika a antibiotika. Konzumace česneku snižuje krevní tlak a hladinu cholesterolu, pročišťuje cévy a také ničí střevní parazity. Komu vadí intenzivní česneková vůně, neměl by při kuchyňském používání česnek drtit ale jen krájet na plátky, pokud to kuchařský předpis umožní.

Česnek má rád spíše lehčí, méně vlhké půdy, jinak snadněji podléhá chorobám a škůdcům. Běžný způsob jeho pěstování, tedy z jednotlivých „stroužků“, není však jediný. Můžeme jej také pěstovat z pacibulek, které se v květenství česneku vytvoří. Tento postup je ale zdlouhavý a velmi pracný. V prvním roce po zasetí pacibulek se totiž vytváří pouze jednotlivé cibulky bez rozdělení na jednotlivé dílky a teprve v dalším roce po jejich zasázení naroste běžná rozdělená cibule vhodná ke konzumaci. Záhony s česnekem při běžné kultivaci netrpí příliš zaplevelováním. Česnek vylučuje totiž do půdy látky, které některé druhy plevele špatně snáší. Česnek před jeho sázením nehnojíme organickými hnojivy, jako jsou kompost nebo chlévský hnůj. Má však rád půdy, které jsou dobře zásobeny živinami. Sázíme jej proto po plodinách, které jsme v předchozím roce organickými hnojivy hnojili a současně potřebné živiny doplňujeme kombinovanými hnojivy jako jsou např. Cererit, NPK a podobně. Doporučená dávka je 8 dkg hnojiva na 1 m2 na podzim před výsadbou, na jaře můžeme přihnojit záhon ještě 2x po 2 dkg na 1 m2. Záhon udržujeme čistý od plevelů a povrch kyprý. V květnu až červnu můžeme v případě malých dešťových srážek česnek zalít.

V průběhu jarní vegetační doby začne česnek tvořit květenství, které je na konci poměrně dužnatých stvolů. Stvoly květenství vylamujeme, protože květy odebírají cibulím velké množství živin. Ponecháme-li je, snižujeme si výnos cibulí. Osobně vylamuji stvoly co nejdříve, jakmile se na jejich konci objeví náznaky květů. Stvoly nevyhazujeme, nasekáme je na kousky asi 3 cm dlouhé, zamrazíme a používáme je jako výbornou zeleninu do polévek, číny apod.

Další články autora