Velká cena Prahy

Memoriál Emílie Bláhové

  • Autor: Jarda Novák - náčelník Sokola Libčice nad Vltavou
  • Publikováno: 28.5.2016
  • Rubrika: Sport

26. května 2016 se konala Velká cena Prahy - Memoriál Emílie Bláhové, což je významný závod v gymnastickém dvojboji sokolských mužských a ženských složek.

Velké ceny se z libčického Sokola zúčastnily jen mužské složky, takže jejich dvojboj obsahoval závod na kruzích a v akrobacii. S radostí oznamujeme, že všichni naši cvičenci od těch nejmladších, kteří ještě nechodí do školy, až po muže, bojovali ze všech sil, uspěli a umístili se na předních i medailových místech:

Kategorie 0. - předškoláci: účast 7 závodníků
Petr Kolář (4,5 let) – 5. místo
Nastoupil po týdenní nemoci a absolvoval tak svůj první gymnastický závod v životě, v kterém si vedl skvěle.

Kategorie I. – ročník narození 2007-2009 – účast 8 závodníků
Vojta Kolář - 4. místo
Daniel Kruliš 5. místo
Garaj Dan - 7. místo
Všichni závodili na těchto gymnastických závodech poprvé a bojovali ze všech sil.

Kategorie II. – mladší žáci
Adam Racek – 1. místo

Kategorie III. – starší žáci
Jan Hazlbauer – 1. místo
Tomáš Urbánek – 2. místo
Oba byli na těchto závodech již podruhé a na jejich skvělých výkonech to bylo znát.

Muži:
Karel Janda – 1. místo
Zaujal mj. sestavou v prostných, kde nechyběla vysoká salta vpřed i vzad a v závodu uvolněnosti jako jediný předvedl cvik pro muže obzvláště obtížný – rozštěp v předklonu (placku), kde o pouhou jednu desetinu bodu získal stříbro.
Když pak při rozcvičce předvedl na kruzích perfektní stoje a rozpory, celý sál ztichl a byl dokonce přerušen závod žen, protože se všichni chtěli podívat na jeho závodní vystoupení.
Karel vyniká obrovskou silou a provedl nejen váhu vpředu, ale i výšin do přednosu, stoj na kruzích a toč do rozporu, kde místo 2 předepsaných sekund vydržel 4 a po zdařilém saltu vzad z kruhů s výborným doskokem obdržel od přísných rozhodčích nejvyšší známku dne - 9,55 bodu a s jistotou zvítězil.
Plná hala jej odměnila dlouho trvajícím potleskem, který opětovali i když vystoupil na nejvyšší stupeň vítězů a obdržel zlatou medaili.

Tomáš Krupička – 3. místo
Tomáš s velkým sebezapřením podal jeden ze svých nejlepších výkonů a právem stál na 3. příčce a získal bronzovou medaili.

Vystoupení všech  našich chlapců na Velké ceně Prahy bylo pro mne k mým letošním sedmdesátinám tím největším dárkem. Považuji to za velký úspěch naší systematické, mnohdy nelehké, práce jak na straně trenérů, tak cvičenců, protože všestrannost je už z logiky svého zaměření disciplínou velmi náročnou. Sportovec musí zvládnout celou škálu dovedností na různém nářadí, kde musí být nejen obratný, ale i odvážný a dostatečně silný. Dobré výsledky se dostavují často až po pravidelném a důsledném tréninku, v kterém uspějí jen ti nejvytrvalejší.

Děkuji všem závodníkům za jejich vynikající výkony a důstojnou reprezentaci Sokola Libčice nad Vltavou.

 

Bez názvu Bez názvu Bez názvu Bez názvu Bez názvu

Další články autora