Lodě na vodě

  • Autor: Hannah Bartíková
  • Publikováno: 21.7.2016
  • Rubrika: Různé

Letos jsem se 15. 7. 2016 závodu  různých plavidel po Vltavě, který každoročně organizuje Obecný úřad Máslovice, bohužel nezúčastnila, ale obdržela jsem následující autentickou zprávu, kterou ráda posílám dál. Věděli jste, že v Libčicích žijí potomci Apačů, kteří dorazili do Máslovic jako druzí?

"Jako  každoročně nemohli  jsme ani letos chybět u „pohodového“ závodu Bohnice-Máslovice, který se již vryl do našich pravidelných aktivit, na které se celý rok těšíme a pečlivě připravujeme. Jako vždy nechyběly  veselé kostýmy všech účastníků, kteří řídili plavidla s originálními názvy jako např. Námořníci, Dalmatínská tlupa i Čarodějnice na trase od Trojského útulku až k přívozu v Libčicích.

Vlastní závod byl odstartován v Kaňonu duchů klecanské komory, odkud jsme my,  Libčičtí Apači, posilněni Ohnivou vodou s indiánským pokřikem vyjeli pokořit zrádné vltavské peřeje. Nepřátelské bledé tváře nám neustále dýchaly na záda, ale naštěstí naše kánoe nebyla děravá jako ústa staré ženy, a tak dorazila do cíle jakožto druhá v pořadí.
 

Po výborném přívoznickém guláši nejspíše ze sedícího býka a po vykouřené dýmce míru, nás čekalo vyhlášení výsledků, po kterém jsme se za doprovodu kytar Máslovických drnkaček rozjeli na svých „Hatátitlách“ ​ do domovských týpí.

Děkujeme Máslovicím za skvělou organizaci závodu a nashle za rok, milí bílí bratři a sestry!"
                                                                                               

 Libčičtí Apači

 

Karel Janda a Alena Vídeňská coby Libčičtí Apači

Další články autora