Zase ten močový měchýř

  • Autor: Ing. Veronika Jandová, fitness trenérka
  • Publikováno: 2.8.2016
  • Rubrika: Zdravý životní styl
  • Vyšlo v LN 8/2016

Léto je v plném proudu a všechny nás to táhne k vodě. Zejména v horkých pařácích, kdy pobíháme celý den na koupalištích, u rybníka či u moře v plavkách, není nic lepšího než rozpálené tělo smočit v příjemně chladné vodě. A za chvilku zase, a tak pořád dokola, než nastane večer a všichni se odebereme do svých příbytků. Druhý den se ráno vzbudíme a některé z nás, teď cílím především na ženy, máme problém. Sužuje nás nepříjemné řezání, pálení a tlak, čímž se neodbytně hlásí zánět močového měchýře. Klasicky se tento problém dá léčit antibiotiky, prolévat se hektolitry vody jako bychom hasily požár a cpát se u toho prášky proti bolesti, protože to fakt bolí. Je tohle však ve skutečnosti opravdu potřeba, nebo to lze řešit přirozenější a zdravější cestou?

Sama mám bohužel s touto nemocí osobní zkušenosti. Řada žen už stejně jako já ví, že většina zánětů spojená s močovým ústrojím se vrací a postupem času se stávají chronickým onemocněním. Kdybyste chtěly, milé dámy, přistoupit na přírodní léčbu a nevíte, jakou zvolit, zde je mé doporučení.

Skvělým pomocníkem při počátcích zánětů je opravdu vypít co nejvíce čisté vody. Dále velmi účinně fungují bylinné kapky lichořeřišnice, které jsou určeny přímo k léčbě zánětů močových cest. Funguje to tak,že se nakape maximálně 3x denně 20 kapek do vody, a ta se pak vypije.

Dalším skvělým pomocníkem jsou bylinné tablety čínské medicíny jménem Bazhengsan. Jedná se o směs sušených rostlin, kde jsou hvozdík,rdesno, jitrocel, lékořice, gardénie, talek a sítina. Bere se maximálně 6 tobolek denně.

Poslední, co bych doporučila a s čím mám největší zkušenost, je přírodní antibiotikum chlorella, kde se denní dávka pohybuje kolem 60 tobolek. Proč tolik? Od této dávky má chlorella antibiotické účinky a plně tak nahrazuje klasická antibiotika z lékárny, avšak nezatěžuje organismus nežádoucími účinky, protože se jedná o čistou formu sladkovodní řasy. K takovému množství je však zapotřebí přísně dodržet pitný režim, protože s chlorellou do sebe dostanete velké množství vlákniny.

Nejlépe je samozřejmě předcházet zánětu močového měchýře alespoň tím, že nebudeme celý den pobíhat ve vlhkých plavkách a budeme se snažit být co nejvíce v suchém prostředí. A babičky resp. prababičky by nám všem určitě radily nosit volné oblečení z prodyšných materiálů a klasické bavlněné prádlo, ne žádná tanga.

Další články autora