Sokol - nabídka sportovišť pro veřejnost

  • Autor: Petr Česák
  • Publikováno: 4.9.2016
  • Rubrika: Sport

Možná přicházíme s křížkem po funuse, ale lepší pozdě než vůbec. Léto se pomalu chýlí ke svému konci, ale i tak nás určitě čeká ještě mnoho slunečných dní ideálních pro sport. Sokol, jako největší sportovní organizace v Libčicích, disponuje několika zajímavými sportovišti. Rádi bychom tak více využili kapacit jednotlivých hřišť a nabídli je libčické veřejnosti. Pevně věříme, že zájem o sport je, jen se „tolik“ neví o možnostech jejich využití.

Tenisové kurty
V areálu Sokola se nachází celkem 3 antukové kurty. Nově je k dispozici také tréninková betonová stěna pro pilování techniky jednotlivců. Mimo členů oddílu a pravidelných hodin tenisové školičky nejsou kurty vytěžovány. Především v dopoledních hodinách jsou prakticky nevyužity. Právě zde vidíme největší potenciál nabídky veřejnosti. Z tohoto důvodu jsme připravili nový provozní řád tenisového areálu včetně možnosti online rezervace kurtu na konkrétní čas. Bližší informace jsou k dispozici na webu Sokola v sekci Sportoviště –> Tenisové kurty –> Provozní řád. Základní informace níže:
• Poplatek pro nečleny oddílu je 100Kč / 60 min. / kurt
• Provozní doba 8:00 – 21:00
• Klíče od areálu je možné vypůjčit u obsluhy restaurace Na Žíněnce, u správce areálu J. Nováka (tel: 702 123 036), v autoopravně nad tenisovými kurty V. Přibáně (tel: 775 467 701) nebo u dalších členů oddílu

Víceúčelové hřiště
Mimo tenisových kurtů se v areálu nachází také víceúčelové hřiště s umělým povrchem. Za dobrého počasí primárně slouží k hodinám tělesné výchovy základní školy. V letním období je útočištěm házenkářů, kteří zde absolvují letní přípravu na sezónu. Nárazově je hřiště využívané také skupinami pro malý fotbálek. Celkově však kapacita není plně využita. Hřiště je ideálně k dispozici v odpoledních a večerních hodinách. Lajnování plochy nabízí možnost zahrát si házenou, tenis, malý fotbal, nohejbal nebo volejbal. Aktuálně je pronájem řešen individuálně s vedením Sokola a je preferována dlouhodobější smlouva (ideálně na celou sezónu). Základní informace níže:
• Poplatek 250Kč / 60 min. / hřiště (pro skupiny - fotbálek, volejbal)
• Poplatek 150Kč / 60 min. / hřiště (pro jednotlivce - tenis, nohejbal)
• Při dlouhodobější smlouvě možnost využití sociálního zázemí (šatna, sprcha)

Sokolovna (tělocvična)
Posledním sportovištěm v nabídce je Sokolovna. Jedná se o malou tělocvičnu svými rozměry nabízející omezené možnosti sportování. Přesto slouží jako hlavní základna většině oddílů Sokola i dalším spolkům v Libčicích a to především v zimním období. Oproti ostatním sportovištím je kapacita tělocvičny nedostatečná a každý podzim probíhá vášnivá diskuze mezi oddíly o přidělení požadovaných hodin. I proto je jedinou možností pronájmu dlouhodobá smlouva pokrývající období celého roku. Nový rozpis hodin se aktuálně připravuje, proto v případě zájmu kontaktujte vedení Sokola Libčice co nejdříve. Podmínky pronájmu jsou řešeny individuálně.
Doufáme, že výše uvedený souhrn vnese trochu více světla do možností pronájmu sportovišť v Libčicích. Především tenisové kurty a víceúčelové hřiště jsou k dispozici pro širokou veřejnost. Máte-li zájem o pravidelné využívání hřišť nebo jen chcete vyzkoušet kvalitu antuky v Libčicích, bližší informace najdete na webu Sokola www.sokollibcice.cz v sekci Sportoviště.

Budeme se těšit na vaši návštěvu.

 

Bez názvu

Další články autora