Jakou péči svému tělu dáme, takovou se nám odmění

  • Autor: Mgr. Alena Vídeňská, fitness trenérka
  • Publikováno: 18.9.2016
  • Rubrika: Zdravý životní styl
  • Vyšlo v LN 9/2016

Dovolila bych si krátce navázat na článek ze srpnových LN kolegyně Ing. Jandové ohledně léčby močového měchýře. Myslím, že každá rada je v tomto případě „drahá“, jelikož 90% žen si tímto nepříjemným onemocněním prošlo a mnohdy se tato nemoc u některých stala i chronickou. I já sama několikrát do roka trpěla na záněty, a protože jsem
je nechtěla vždy léčit pomocí antibiotik, které při dlouhohodobém nebo opakovaném užívání sebou přináší další negativa, hledala jsem alternativu. Sama jsem spíše vyznavačem přírodní léčby. U této nemoci je především důležitá prevence. Proto doporučuji užívání „přírodních domácích antibiotik“, jejichž aplikaci začneme na podzim a končíme na jaře. Existuje na ně jednoduchý recept. Nastrouháme/nakrájíme kořen zázvoru, česnek, cibuli, čerstvou chilli papričku a křen. Přidáme kurkumu, lžíci jablečného octa (nejlépe domácího) a veškeré suroviny zalijeme medem (případně domácím sirupem/medem, např. pampeliškovým). Necháme odstát tři týdny, poté zcedíme a užíváme jednu polévkovou lžíci každý den. Věřte, že s tímto lektvarem se vám vyhnou ne
jen nepříjemné záněty, ale i zimní nemoci, jako je rýma, kašel, chřipka.

Dále vřele doporučuji sirup sv. Antonína. Nastrouhanou kořenovou petržel smícháme se stejným množstvím celeru, přidáme 2 lžíce mletého semene kopru a uvaříme v 1 litru vody. Přidáme med a necháme opět louhovat několik týdnů. Po zcezení užíváme 2 polévkové lžíce denně. Sirup sv. Antonína je lékem na všechny nemoci močových orgánů.

Pokud nás již tato nemoc ale zasáhne a není jiné cesty než klasická léčba, můžeme využít různé bylinky, které jsou močopudné a příznivě působí právě na močové cesty. Jedná se o břízu bělokorou (listy), medvědici lékařskou, zlatobýl obecný, vřes obecný a vrbovku.

Dalším, ne moc známým lékem, jsou kapky Rowatinex složené ze směsi terpenů, které zvyšují vylučování moči a jsou účinné při akutních a chronických zánětech močových cest.

Doufám, že vám tyto mé krátké rady pomohou a budete stále fit!

Hezký podzim všem!

Další články autora