Nejlepší sportovci a trenér roku

  • Autor: Hannah Bartíková
  • Publikováno: 21.9.2016
  • Rubrika: Sport

11. září 2016 byli u příležitosti Sokolského dne vyhlášeni mezi členy místního Sokola nejlepší sportovci a zároveň nejlepší trenér roku 2016.

Adeptů na tento titul bylo více, de facto by si jej zasloužil každý, kdo je členem Sokola, pravidelně se věnuje svému sportu a úspěšně se umísťuje na závodech, popřípadě své zkušenosti předává mladší generaci v roli trenéra.

Vítěz ale může být jen jeden, a tak účastníci Sokolského dne byli svědky slavnostního vyhlášení, předání plakety a dárkového koše z rukou člena výboru a trenéra karatistů Jiřího Hodíka a starosty Sokola Josefa Nováčka za přítomnosti starosty města Ing. Pavla Bartoše, MBA.

A kdo byl oceněn?

Natálie Hudáčková (10 let) – nejlepší sportovkyně v kategorii žáků
Natálie se v kategorii dětí umístila na prvním místě nejen za to, že je držitelkou titulu Mistra v karate žáků s mezinárodní účastí, ale též za vynikající výsledky ve všestrannosti. Natálka je skromná, dobře vychovaná holčička a ke každému úkolu přistupuje s pokorou, zájmem a soustředěním, které je v jejím věku spíše výjimkou. V kolektivu se chová ohleduplně a svým přístupem je pro ostatní dobrým příkladem. Gratulujeme - titul nejlepší sportovkyně tohoto roku v kategorii žáků si plně zaslouží.

Karel Janda ( 22 let) – nejlepší sportovec v kategorii dospělých
Karel je v libčickém Sokole již pojmem. Od juniorských let vyhrává jeden závod ve všestrannosti za druhým a je držitelem několika rekordů v olympijské disciplíně – šplhu na 8 m laně. Jeho kvality se objevují tam, kde může uplatnit svou sílu spojenou s elegantním pohybem. V letošním roce zvítězil ve dvojboji (kruhy, akrobacie) na závodech v Praze a stal se mistrem republiky v přeboru ČOS ve šplhu na laně.
Karel je dříč, systematicky na sobě pracuje a neustále se zlepšuje. Důstojně reprezentuje libčický Sokol i naše město, neboť na každém závodě stojí na stupních vítězů. Gratulujeme a věříme, že takový sportovec, jako je Karel Janda je vzorem pro ostatní a po právu mu titul nejlepšího sportovce roku náleží.

Jaroslav Novák st. (70 let) – nejlepší trenér
Náčelník, vzdělavatel a trenér III. třídy všestrannosti mužů je v našem Sokole již legendou. Celý život zasvětil gymnastice, v které sám dosáhl vynikajících výsledků, vychoval ve svém synovi Petrovi gymnastu, který roky působil v národní reprezentaci a dnes se věnuje v Praze trenérské činnosti. Druhý syn Jaroslav je trenérem II. třídy a dodnes pravidelně stojí na stupních vítězů za šplh v kategorii seniorů.
J. Novák vychoval několik generací k lásce ke sportu, s čímž souvisí i výchova mládeže k disciplíně, systematické práci, smyslu pro kolektiv a vzájemné úctě. Je příkladem nejen pro své svěřence, ale i pro mladší ročníky trenérů, kteří se mají od něj čemu učit.
I ve svém seniorském věku se pravidelně věnuje cvičení všestrannosti dětí i dospělých. Doprovází je na závody, kde často hraje roli nejen trenéra, ale i rozhodčího. Jeho zásluhou byl v našem městě založen Memoriál Jardy Gruncla, tedy závod ve šplhu, který se pravidelně koná na konci léta v době posvícení a je již celorepublikově uznávaným závodem.
Výčet zásluh J. Nováka, dnes již oceněného nejlepšího trenéra roku 2016, by byl velmi dlouhý, tak jen stručně za nás všechny: „Bratře Nováku, gratulujeme a děkujeme“.

 

Karel Janda - Nejlepší sportovec roku 2016 Natálie Hudáčková - Nejlepší sportovkyně  roku 2016 Jaroslav Novák -  Nejlepší trenér roku 2016

Další články autora