Jak pomoci tělu v nachlazení?

  • Autor: Mgr. Alena Vídeňská, fitness trenérka a výživový poradce
  • Publikováno: 7.3.2017
  • Rubrika: Příroda nám
  • Vyšlo v LN 2/2017

Věřím, že každý z  nás má své osvědčené prostředky, které mu v  době rýmy, kašle a chřipky pomáhají. Pokud se člověk potřebuje rychle dostat z nějaké virózy, často sáhne po medikamentech z lékáren, ať už ve formě horkých „rychlo-uzdravovačů“, nebo klasických prášků.

Určitě se najde i skupina vyznavačů přírodní cesty, v jejichž domácích zásobách nechybí bylinky určené přímo proti těmto nemocem. Patřím k nim i já. Od jara do podzimu mne můžete, nejen v okolí Libčic, potkávat s plátěnými taškami, které ukrývají spoustu takových přírodních pokladů.

Mou neoblíbenější bylinkou a „všelékem“ je zcela jistě černý bez. Ne nadarmo o něm existuje krásné přísloví „Před heřmánkem smekni a před bezem klekni“. Jedná se o keř, jehož každá část má výborné léčebné uplatnění. V  období chřipky je skvělým podpůrným prostředkem pro vypocení, odvar z  květu se užívá při nachlazení všeho druhu, má močopudný a projímavý účinek, při rýmě slouží k inhalaci, tiší bolesti hlavy,
zubů, uší, užívá se jako obklad při křečových žilách. Je výborným doplňkem léčby bolestivých míst, kdy se užívá k masírování těchto partií olej s jeho extraktem.

Celkově v boji proti nachlazení funguje strava bohatá na vitamíny a minerály ze sezónního ovoce a zeleniny, brambor ve slupce, rýže natural, potravin bohatých na karoten jako je mrkev, rajčata, dále tmavozelená listová zelenina a saláty (špenát, polníček, mangold, zelí).

Pokud vás již skolí nějaká nepříjemná chřipka, je určitě dobré se vyhýbat potravinám, které zakyselují organismus. Jedná se o všechny průmyslově zpracované potraviny (sladkosti, slazené jogurty, dezerty), kávu, černý a zelený čaj, maso, mléčné výrobky a i některé obiloviny. Kyselé prostředí podporuje různé nemoci i jejich vznik. Tělo se musí vypořádat nejen s tím, jak se dostat zpět do tzv. homeostázy, ale především má dost práce v boji s nemocí. Proto je dobré svému organismu pomoci a zkusit některé
bylinky, které se na odkyselení podílejí. Patří mezi ně pampeliška, vřes, bříza, lopuch, černý bez, dále potraviny jako je česnek, citrón, petržel, chřest, zelený ječmen a chlorella.

Důležité na závěr – nepodceňujme drobné signály našeho těla. Onemocnění je velmi často výsledkem toho, že jsme sami sobě nenaslouchali a nedopřáli si dostatečný odpočinek.

 

Další články autora