Květnové slovo - vydáno v LN 5/2017

  • Autor: Ing. Pavel Bartoš, MBA
  • Publikováno: 1.6.2017
  • Rubrika: Slovo starosty

Měsíc květen – máj by se dal expresivně charakterizovat jako „nezadržitelná expanze života a aktivity“. Město se zazelenalo a my se připravujeme na náročnou péči o veřejnou zeleň.

Stejně tak jako s dynamikou přírody, je to i se stavební a společenskou aktivitou ve městě. V předchozím měsíci proběhlo několik zajímavých městských akcí, uskutečnilo se jednání zastupitelstva města, proběhly tři rady města, jednala skupina pro tvorbu strategického plánu města a na Libčické plovárně se uskutečnilo představení architektonických záměrů města.

V plném proudu je plnění investičního plánu města a různá výběrová řízení. Připravujeme výběr dodavatele strategických dokumentů města, na což byla získána dotace. Vybrali jsme zhotovitele fasády základní umělecké školy, provedli jsme výběr dodavatele údržby městské zeleně, zahradníci vysadili květiny do kontejnerů, instalovali jsme nové lavičky, finišujeme s výstavbou autobusových zastávek včetně dopravního značení pro provoz nové autobusové linky Libčice–Tursko–Holubice s návazností na linku 316 (ROPID). Byl proveden hydrologický průzkum v budově ZŠ a připravujeme opatření k omezení zemní vlhkosti v budově. Proběhl další ročník prospěšné akce „Ukliďme Libčice“. V mateřské škole dokončujeme výstavbu schodiště do nového hřiště.

Libčická plovárna se pilně připravuje pod vedením nového nájemce na letní sezónu. V areálu probíhají drobné opravy a údržba čistírny napájecí vody. Radost nám dělají i naši sportovci z AFK (fotbal), TJ Sokol (házená, stolní tenis, karate, cvičení dětí i žen) a šachy Liběhrad. Dne 1. dubna se konal 12. ples města a byl velmi úspěšný. A na konci dubna jsme pálili čarodějnice hned dvakrát - na náplavce i na Plovárně.

Všem lidem, kteří se těší z našich úspěchů, děkujeme za to, že nám drží palce.

Další články autora