Červnové slovo - vydáno v LN 6/2017

  • Autor: Ing. Pavel Bartoš, MBA
  • Publikováno: 8.6.2017
  • Rubrika: Slovo starosty

Příjemné červnové klima nám nejenom umožňuje plnit investiční plán, ale zároveň se ohlédnout nad uplynulými sportovními a kulturními akcemi a těšit se na jejich červnové vyvrcholení, které vždy předchází prázdninovým měsícům.

S tím souvisí intenzivní příprava nového nájemce Libčické plovárny pana Radka Černého na tzv. koupací sezónu. Město Libčice nad Vltavou zajistilo některé důležité technické náležitosti spojené s provozem koupaliště, tj. vyčištění studny, proplach napájecího potrubí a seřízení čistící stanice. Vydláždilo se prostranství kolem restaurace, která je vymalovaná a nově vybavená k dennímu provozu, který funguje již od dubna. Plovárna je tedy připravena, a tak nám nezbývá nic jiného, než si přát hezké počasí a těšit se na zahájení letního provozu, který se plánuje na sobotu 3. června. Plovárna ale nejsou jen bazény. Sportoviště, restaurace a celý rozsáhlý areál vám může posloužit ke konání různých kulturních, společenských, spolkových i soukromých či sportovních akcí.

Stále o tom mluvím, ale nemohu jinak než konstatovat, že naše stavební činnost ve městě úspěšně pokračuje. Za všechny akce jmenuji například fasádu budovy ZUŠ, parkoviště nad školkou, úpravu plochy před katolickým kostelem, stavbu kanalizace v ulici U Krytu, stavební úpravy
v základní škole, park na náměstí Svobody a jiné. Mohl bych o zvelebo
vání našeho města psát mnohem více, ale rád bych se zmínil i o zábavě podložené tvrdou prací, překonáváním sama sebe a podáváním skvělých výkonů. Ano, mám na mysli sport. Jsem osobně velmi rád, že naše město je finančně na tom tak dobře, že může naše sportovce podporovat a těší mě, že podle zpráv, které pravidelně dostávám, to má smysl a přináší výsledky, které stojí za zmínku.

V TJ Sokol je potřeba pochválit druholigové házenkáře za skvělé umístění v horní části tabulky. Překvapili stolní tenisté pod vedením Honzy Spiegela, kteří se stali skokanem roku, kdy po postupu do krajského přeboru se nakonec utkali ve finále KP s Bělou pod Bezdězem o první místo v tabulce. Stolní tenis má čtyři družstva.

Karate H je dlouhodobě úspěšný oddíl v mládežnických kategoriích na celorepublikové úrovni. Trenér Karate H Libčice Jiří Hodík je držitelem mistrovského stupně 5. DAN a za svou letitou trenérskou praxi vychoval řadu výborných sportovců a závodníků.

Velmi prospěšný je oddíl všestrannosti žen, jež nabízí pestrá cvičení pro všechny věkové kategorie. Kondiční cvičení je speciálně zaměřené ke zlepšování fyzické kondice, redukci nadváhy, protažení zkrácených svalů, či nácviku správného držení těla.

Oddíl všestrannosti mužů pod vedením Jardy Nováka st. vykazuje dlouhodobě skvělé výsledky nejen tím, že vychoval již několik generací dětí k pravidelnému cvičení, ale též tím, že jeho svěřenci od těch nejmenších až po seniory přivážejí do Libčic z každého závodu, kterého se zúčastní, medaile, čímž se jméno Sokol Libčice ve sportovních kruzích stává pojmem. Je to právě Jarda Novák, který každoročně se svými svěřenci pořádá na Libčické plovárně Memoriál Jardy Gruncla ve šplhu, který má již svou tradici
a účastní se jej borci z celé republiky.

Pochvalu si zaslouží i naši fotbalisté z AFK v čele s prezidentem Zdeňkem Sedlákem, jehož A tým se těší z 1. místa v tabulce okresního přeboru. Je potřeba ocenit v AFK systematickou péči o mládež a udržování dlouhodobé tradice, který fotbal v našem městě má. V současné době v AFK působí šest úspěšných fotbalových týmů.

Nakonec zmíním šachisty spolku Liběhrad, který zahájil svou činnost v r. 1972 v tehdejší šroubárně a měl pouhé dva členy. Dnes má dvě družstva. A tým je účastníkem krajské soutěže a jako nováček se letos umístil v tabulce na osmém místě. B tým hraje regionální přebor a umístil se na místě sedmém. Za dlouholetou propagaci šachu si zaslouží dík pan Vláďa Tyban a Petr Plicka.

Vážení občané, přeji vám příjemné červnové dny.

Další články autora