Červencové slovo - vydáno v LN 7/2017

  • Autor: Ing. Pavel Bartoš, MBA
  • Publikováno: 5.7.2017
  • Rubrika: Slovo starosty

Na začátek léta se těšíme všichni, děti i my dospělí. Děti často spojují konec školního roku s počátkem prázdnin, jejichž konec je zdánlivě kdesi v nedohlednu. Na letní dny se intenzivně připravuje nájemce koupaliště Radek Černý se svým týmem. Libčická plovárna není jen příležitost ke koupání a slunění, ale skýtá spoustu příležitostí ke společenskému a sportovnímu vyžití i v čase, které na koupání zrovna nebude příznivé. Sledujte proto městský web, v kterém jsme vytvořili odkaz speciálně na Plovárnu, kde pod heslem Akce najdete aktuálně připravovaný program (plovarna. libcice.cz).

Léto je ideální pro stavební činnost, a tak i letošní léto věnujeme plánovaným rekonstrukcím. Základní škola se o prázdninách uzavře, a kromě oprav v interiéru zde započne rekonstrukce šaten a suterénních místností. Základní umělecká škola, která získala nedávno novou střechu, se konečně dočkala zahájení rekonstrukce fasády. V novém hávu je i školní zahrada, která umožňuje konání školních akcí ve velkém formátu. Došlo i na zahájení rekonstrukce plochy před katolickým kostelem, kde by mělo vzniknout důstojné předpolí této kulturní památky. Dokončujeme opravu povrchu chodníku na Letecké ulici.

V době, kdy vyjdou tyto noviny, bude již hotová rozsáhlá oprava povrchu krajské silnice č. 2407 z Chýnova na „Křižovatky“. Jsme rádi, že správa silnic Středočeského kraje zařadila tuto generální opravu do svého programu, protože se jedná o velmi frekventovanou komunikaci, která již delší dobu neodpovídala potřebné kvalitě. Závěrem zmíním rozhodnutí společnosti ROPID a IDS Středočeského kraje, kde došlo k přehodnocení trasy přislíbené autobusové linky č. 456. Její nová trasa bude vedena mezi Libčicemi nad Vltavou, Turskem, Holubicemi, Zákolany, Knovízem a Slaným, a zpět. Termín zahájení provozu a jízdní řád bude včas firmou ROPID zveřejněn.

Gratuluji fotbalistům AFK Libčice nad Vltavou k postupu do vyšší soutěže. Přeji dětem hezké prázdniny a dospělým klidné letní dny.

Další články autora