Zářijové slovo - vydáno v LN 9/2018

  • Autor: Ing. Pavel Bartoš, MBA
  • Publikováno: 4.10.2018
  • Rubrika: Slovo starosty
  • Vyšlo v LN 9/2018

Sdružení nezávislých kandidátů Liběhrad vzniklo počátkem roku 2006 se záměrem zlepšovat kvalitu života ve městě a podporovat jeho společenské a sportovní aktivity. Od té doby Liběhrad, resp. jeho nezávislí zastupitelé,i já jako starosta, pracujeme na radnici pro město již dvanáct let. Jsme občané, kteří nejsou v žádné politické straně, jsme politicky nezávislí a účty skládáme pouze vám, svým voličům.
Dovolte mi, abych poukázal na to, kolik užitečného se za tato tři volební období podařilo pro naše město udělat. Nejsou to jen nové fasády, střechy a okna na městských budovách, včetně oprav všech tří škol, nejsou to jen silnice, chodníky a kanalizace, není to jen rekonstruované koupaliště, nová služebna policie, opravená libčická kolonie, ale i systematická údržba obecního majetku a péče o travnaté plochy. Kompletně jsme modernizovali městský
autopark. Zajistili jsme autobusovou dopravu ve městě linkou 456 s návazností na linku 316.
Výsledky naší práce a pracovníků městského úřadu jsou hmatatelné a jsou vidět na každém kroku. Věříme, že se z nich těšíte s námi. Domníváme se, že jsme mimo jiné významně přispěli k rozvoji naší spolkové, kulturní, sportovní a společenské činnosti, kterou se nám díky dobrému hospodaření daří nadstandardně finančně podporovat.
Troufáme si tvrdit, že se nám v každém volebním období povedlo splnit všechny závazky, které jsme si stanovili a zavázali se k nim ve svém volebním programu, a že naše město za posledních dvanáct let opravdu zkrásnělo. Přitom
udržujeme, navzdory poměrně náročným investicím, stabilní ekonomiku, město je bez dluhů a finanční rozpočet dokonce vykazuje přebytek téměř 30 milionů korun.
Městská pokladna jistě nemá být bankovním sejfem na ukládání peněz, ale mají být účelně investovány pro potřeby občanů. Jsme si vědomi, že nastane nové období zvýšených investic vedoucích k rozvoji infrastruktury, na poli sportovním i kulturním v podobě výstavby odpovídajícího sportovního zařízení, prostor pro potřeby spolků, zajištění bezbariérového městského úřadu a v neposlední řadě zajištění dostatečných kapacit MŠ a ZŠ.
Čistota našeho hospodaření je přísně kontrolována a potvrzena audity krajského a finančního úřadu, které byly vždy klasifikovány jako „bez závad“.
V roce 2014 a 2018 bylo hospodaření města Libčice nad Vltavou ohodnoceno druhým nejvyšším iRatingovým stupněm „B+“. Z celkového počtu 79 obcí v okresu Praha-západ
dosáhlo tohoto excelentního hodnocení pouze 29 obcí.
Pro Libčice pracuji rád, a proto jsem se rozhodl spolu s dalšími kolegyněmi a kolegy usilovat o vaši důvěru i v nadcházejících komunálních volbách.Udělali jsme dost, ale
je mnoho věcí, které jsou rozpracované. Rádi bychom je dokončili a začali i novou kapitolu v rozvoji našeho
města.
Pokud nám svými hlasy dáte najevo, že to máme být právě
my, Liběhrad 2018, kteří se o to máme zasloužit,rádi ten úkol přijmeme a uděláme vše, co bude v našich silách, abychom vaši důvěru nezklamali.

Další články autora