Město Libčice nad Vltavou
nám. Svobody 90
252 66 Libčice nad Vltavou
č.ú: 19-0388178349/0800
IČ: 00241407 DIČ: CZ00241407
Městská knihovna rozšiřuje provozní dobu o čtvrtek od 8 do 14 hodin.
Stavební úřad je z důvodu nemoci do 30. ledna uzavřen.
Vážení občané, dovolujeme si Vás pozvat na den otevřených dveří - prohlídku stavby biologického čištění vody na koupališti. Akce se koná dne 4.5. v 18.00 hodin na koupališti.
V roce 2021se podařilo malý bazén přestavět na uzavřený filtrační okruh s kombinací jezírkových a bazénových technologií, bez kterých bychom se v některých detailech napojení ani neobešli. Výsledkem bylo, že se bazén nemusel pravidelně vypouštět a voda měla téměř modrou barvu. Dokonce roku byla ještě kompletně přestavěna hydraulika odtoku vody z bazénu a další úspěšné sezoně nestojí nic v cestě.
Do konce roku jsem zpracoval kompletní dokumentaci k mechanicko-biologickému čištění velkého bazénu. Kterou je možné realizovat do zahájení koupací sezony v tomto roce.
Namísto průtoku 12 m3 za hodinu pro oba bazény má dnes malý bazén 30 m3 za hodinu a velký by mohl mít cca 150 m3 za hodinu. Sběr nečistot z hladiny bude zajištovat 8 skimerů a ze dna vzduchovací gula. Mechanické čištění zajistí bubnový filtr osazený UV lampami, který odvádí nečistoty průběžně zcela automaticky. Následuje velká komorová aktivační nádrž se 3 000 l plovoucího intenzivně provzdušňovaného média, dále sopečná hornina a 2 nízkoenergetická oběhová čerpadla pro cirkulaci.
Energetické nároky jsou ve srovnánís chloro-pískovými filtracemi minimální.
Jedná se o prostou zvětšeninu nejlepších jezírkových technologií na světovém trhu a domnívám se, že žádný velký veřejný biotop v republice ji ještě nemá.
Do konce minulého roku byla provedena I. Fáze, kdy bylo v bývalé hluboké části osazeno
odpadní a cirkulační potrubí ze dna, vystavěny revizní šachty a proveden zásyp na kterém
bude stát nová technologie.
Nyní je tedy na rozhodnutí zastupitelstva investice ve výši cca 1,4 mil Kč. Investiční náročnost jiných biotopů je podstatně vyšší, s tím, že použité technologie čištění rostlinami se ukazují jako méně účinné a problematické ve věci postupného zabahnění.