Libčický občanský spolek

Libčický občanský spolek (LOS) založili v květnu 2014 lidé, kteří se zajímají o život kolem sebe a mají chuť se na dění v naší obci aktivně spolupodílet. V Libčicích chceme žít, ne jen bydlet. Spolek je otevřený všem lidem, kterým není lhostejné jejich okolí a rádi přiloží ruku k dílu.

O našich aktivitách, a vlastně o všem dění v Libčicích, se nejvíc dozvíte na webu libcickekrizovatky.cz. Vydáváme i klasický papírový časopis stejného názvu.

Naše aktivity na poli kulturním

Pořádáme hudební festival Hašlerka, výtvarné dílny s Karolínou, v posledních letech v Libčicích organizujeme provedení České mše vánoční J.J.Ryby, pravidelné jarní a podzimní farmářské trhy v areálu Uhelného mlýna a Kotelny a adventní jarmark v zahradě evangelického kostela. Zajímavé filmy a besedy s osobnostmi filmového a kulturního světa uvádíme v pravidelném kině Kotelna a během prázdnin v letním kině. V rámci kina Kotelna rovněž probíhají filmové festivaly jako Snow Film Fest, Expediční kamera nebo Severský filmový klub. Program veškerých akcí, jakož i dalších událostí ve městě pohodlně najdete také v kalendáři Libčických křižovatek.

Kromě toho spolupracujeme s jinými subjekty například na zajištění sborového festivalu Otevřená zahrada, při organizaci svátku sv. Martina, ve spolupráci s golfovým klubem Snail Úholičky podporujeme benefiční běh, jehož výtěžek jde na různé charitativní účely.

Jak už to tak na malém městě bývá, s našimi členy se potkáte i v dalších libčických spolcích a organizacích.

Ostatní aktivity

Podílíme se i na politickém životě obce. Máme své zvolené zastupitele. Jednání zastupitelstev se účastní naši členové i z pozice veřejnosti. Aktivně se zajímáme o libčické projekty. Naše zástupce najdete v pracovní skupině pro strategický plán města nebo ve školské radě. Zkrátka pokud je to možné, potkáte nás všude tam, kde se řeší, jak se nám v Libčicích bude žít.

Kontakty

  • E-mail: info@libcickekrizovatky.cz
  • Ilona Ptáčková
  • Tel.: 777 903 329
  • E-mail: ilona.ptackova@los-libcice.cz

 

Logo Libčického občanského spolku Bez názvu Bez názvu Bez názvu Bez názvu Bez názvu Bez názvu Bez názvu Bez názvu Bez názvu Bez názvu Bez názvu