Aktuality - Chcete popelnici na plast a papír?

Chcete popelnici na plast a papír?  1

Město nabízí službu svozu plastů a papíru přímo od rodinných domů. Papír, plast a tetrapakové krabice od nápojů již nemusíte skladovat, ale můžete je vyhodit rovnou. Stačí si na správě majetku města u paní Koušové zažádat o nádoby. Umístění nádob a svoz tříděného odpadu město zajistí zdarma.

PŘIHLÁŠKU SI MŮŽETE STÁHNOUT ZDE.

Smyslem umístění barevných popelnic přímo k domům je zlepšit vytříděnost odpadu a snížit množství zbytkového komunálního odpadu, který končí na skládce. K tomu nás zavazuje zákon.

Čím snazší a pohodlnější je možnost třídit, tím více je odpad separován. Vytříděný plast a papír se používá jako surovina k dalšímu zpracování nebo k energetickým účelům. Zbylý směsný odpad ukládáme za vysoký poplatek na skládce. Důvody jsou tedy jak environmentální, tak ekonomické.

Co do nádob patří/nepatří?

plast a tetrapakplast a tetrapak

Plstový odpad jako PET lahve, kelímky, plastové pytlíky, fólie a jiné plastové obaly, tetrapakové obaly od mléka, džusů a dalších potravin, drobný polystyren.

Vše nahrubo vymyté a sešláplé, aby se vám odpad do nádoby vešel.

Do nádoby nepatří: obaly se zbytky nebezpečného obsahu, jako jsou chemikálie a barvy; mastné a znečištěné obaly se zbytky jídla; plastové vodovodní trubky (novodur), zbytky podlahových krytin (lino) ani pneumatiky, rozměrný plastový odpad atd.

papírpapír

papírový odpad včetně kartónů, krabic, ruliček od toaletního papíru a prokladů od vajec. Vše nařezané, natrhané, abyste efektivně využili objem nádoby.

Do nádoby nepatří: fotografie, jednorázové kelímky od kávy s povrchovou vrstvou z plastu nebo povoskované, znečištěné papírové kapesníky a ubrousky).

Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

Datum vložení: 25. 3. 2024 10:15
Datum poslední aktualizace: 25. 3. 2024 10:15